kontakt@salut.com

Żarówki led a światło w domu

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że światło w domu jest bardzo ważne, nie tylko w okresie zimowym, kiedy słońce tak szybko zachodzi. Wiadomo, że naturalne światło słoneczne jest zawsze o wiele lepsze, ale sztuczne światło ledowe również jest potrzebne.

Żarówki led w kuchni

żarówki ledWażny jest jednak także wybór oświetlenia. Nie chodzi tylko o kształt i wymiary lamp, ale również o rodzaj światła, jego kolor, moc i rozmieszczenie żarówek. O czym powinniśmy pamiętać wybierając oświetlenie do naszego domu? Na pewno ważne jest to, w jakim pomieszczeniu przebywamy najczęściej. Oświetlenie w sypialni może być mniej intensywne, bo jest to miejsce relaksu i snu. Jednak dobrze jest mieć w kuchni dobre ekologiczne żarówki led producent, które będą nam oświetlały blaty i szafki. Podczas gotowania na pewno jest to bardzo ważna sprawa. W kuchni również sprawdzą się taśmy led. Możemy je zainstalować pod szafkami wiszącymi i stojącymi, dzięki czemu będziemy widzieli gdzie idziemy po ciemku, bez zapalania rażącego w oczy światła. Rano też byśmy woleli nie korzystać z górnego silnego oświetlenia, więc taśmy led będą idealne. Możemy je również zamontować na korytarzach czy schodach, ważne jest by kupić wtedy odpowiednie zasilacze led.

żarówki ledSą to miejsca problematyczne w oświetleniu, bo nie postawimy tam żadnej lampy, a i żyrandol, wyglądałby raczej dziwnie. Producent oświetlenia led proponuje na klatach schodowych właśnie taśmy led czy też oprawy sufitowe, które są bardzo praktyczne. Światło jest bardzo ważne przy naszych stanowiskach pracy i nauki, czyli w gabinetach biurowych czy przy biurku dziecięcym. Najlepiej jest ustawić biurka przy oknie, wtedy mamy dostęp do światła naturalnego. Warto też zainwestować w lampki na biurko czy w większe stojące lampy mogące dawać silne punktowe światło. Dzięki temu nasze miejsce pracy zawsze będzie odpowiednio doświetlone, a nasz wzrok nie będzie się psuł przy pracy po ciemku. Importer oświetlenia led będzie zapewne miał w swojej ofercie różnego rodzaju lampy. Wyróżniamy lampy podłogowe, lampki nocne, plafony czyli lampy do mocowania na ścianach, wiszące lampy i żyrandole, oprawy i panele sufitowe. Estetyczny żyrandol idealnie będzie pasował do salonu, kolorowe plafony z wzorkami nadają się do pokoju dziecięcego, a lampy podłogowe sprawdzą się w sypialni czy w biurze.

Pamiętajmy też o tym, że żarówki led mogą mieć różną moc. Do lampi sypialnianej wystarczy nam mniejsza siła światła, niż do biura. Mamy też żarówki ze światłem ciepłym i chłodnym, które dopasujemy do stylu aranżacji wnętrza.

Close Menu