kontakt@salut.com

Zalety żaluzji fasadowych

Wydawać by się mogło, że żaluzje to przeżytek. W ostatnim czasie zastąpiły je rolety, których jest na rynku całe mnóstwo. Dziś jednak te pierwsze wracają do łask i w niczym nie przypominają żaluzji sprzed kilkudziesięciu lat. Wykonuje się je z doskonałej jakości materiałów, a przy tym dobrze się prezentują w oknie.

Żaluzje na zewnątrz budynku

żaluzje fasadoweJakich jeszcze zalet można się w nich doszukać? Do jakiego typu budownictwa pasją fasadowe żaluzje? Nasze okna niegdyś przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz ciekawskimi spojrzeniami osób trzecich chroniły firany i zasłony. Dziś jednak odchodzą do lamusa z kilku powodów, choćby dlatego, że szybko gromadzi się w nich kusz i trudno go usunąć (jest to szczególnie niebezpieczne dla astmatyków i alergików). Nic zatem dziwnego, że szukamy rozwiązań, które z jednej strony będą higieniczne, z drugiej praktyczne, ale dodatkowo stanowić będą też niebanalną dekorację pokoju czy kuchni. Uwagę zwracają żaluzje fasadowe. Montuje się je na zewnątrz budynku. Można nimi płynnie regulować dopływ światła (kąt nachylenia lameli jest płynny), czego nie uniemożliwiają rolety. Żaluzje mają klasyczny i nowoczesny wygląd. Zapewniają prywatność, chronią przed nadmiernym nagrzewaniem szyb, mają nieskomplikowaną konstrukcję.

żaluzje fasadoweWykonuje się je najczęściej z odpornego na czynniki zewnętrze aluminium, a większość modeli jest dodatkowo zabezpieczona specjalnymi lakierami lub farbami. Dzięki temu żaluzje nie blakną pod wpływem słońca, nie szkodzi im mróz i wiatr. W większości posiadają specjalne stabilizatory (funkcję tę pełnią prowadnice boczne oraz stalowe linki). Żaluzje fasadowe można montować w każdym typie budownictwa, niemniej szczególnie poleca się je do domów energooszczędnych i pasywnych. To w nich bowiem od strony południowej są duże przeszklenia, które należałoby zabezpieczyć przed słońcem. Żaluzje ponadto zapewniają dobrą osłonę termiczną. Idealnie pasują do budynków zaprojektowanych w minimalistycznym stylu. Montowane w loftach i apartamentach nadają im niepowtarzalnego charakteru. Dobrze wpisują się w nowoczesną przestrzeń miejską i są ciekawą alternatywą dla osłon okiennych innego typu. Dobrej jakości żaluzje fasadowe nie tylko dobrze wyglądają, ale są również funkcjonalne i praktyczne.

O wiele łatwiej niż rolety można je utrzymać w czystości. Stanowią idealne rozwiązanie dla alergików i astmatyków, bo nie gromadzi się na nich kurz wewnątrz domu. A przy tym są trwałe i odporne. Kupione u sprawdzonego producenta będą nam służyć przez bardzo długi czas.

Close Menu