Zalety wanien do zabudowy

Wanna pod zabudowę jest w pewien sposób wtopiona w całość aranżacji. Pasuje do minimalistycznych łazienek, w których wolnostojące wanny przykuwałyby zbyt wiele uwagi. Sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach – zabudowę można praktycznie wykorzystać. Po pierwsze zyskamy pod wanną swego rodzaju schowek.

Klasyczna biała wanna

biała wannaDodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy na małym metrażu jest na wagę złota. Wanna pod zabudowę jest z reguły tańsza od tych wolnostojących. Co więcej, do tych drugich często poleca się także wolnostojące baterie, które dodatkowo zajmują przestrzeń i również generują większy wydatek. Przed zamontowaniem takiej wanny należy wcześniej dokładnie rozplanować doprowadzanie instalacji wodno-kanalizacyjnej w podłodze. Trzeba też zadbać o dobre uszczelnienie wanny. W przypadku wanien zabudowanych problem z doprowadzeniem odpowiedniej instalacji jest mniejszy. Wszystko ukryje elegancka zabudowa. Prócz praktycznego schowka, jaki możemy tam utworzyć, można zaprojektować zabudowę jeszcze praktyczniej. Przy samej wannie uda nam się zaprojektować funkcjonalne półki – zyskamy kolejną przestrzeń do przechowywania rzeczy. Takie rozwiązanie jest cenione nie tylko w małych łazienkach, ponieważ i w tych z większym metrażem pomagają one zachować porządek.

biała wannaDodatkowo wanny obudowane ciekawymi płytkami, które będą nawiązywać do całości aranżacji, będą prezentować się elegancko i stylowo. Jeśli nasza decyzja pada na kolorowe lub wzorzyste płytki, najlepsza dla nich będzie klasyczna biała wanna do zabudowy. Do niej łatwo też domontować parawan nawannowy. Dzięki niemu nie będziemy musieli wybierać między długimi kąpielami z bąbelkami a szybkim i orzeźwiającym prysznicem. Będziemy mogli połączyć oba rozwiązania w jeden, uniwersalny pakiet. Parawan nie przeszkadza podczas tych wieczorów, kiedy wolimy skorzystać z długich chwil relaksu w gorącej wodzie. Za to rano, lub po intensywnym treningu, pozwoli nam przekształcić wannę w wygodny prysznic. Osiągniemy jeszcze wyższy stopień komfortu, gdy do zabudowy wanny zaprojektujemy wygodny zagłówek. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie – to zapewni nam wanna wyposażona w specjalną powłokę antypoślizgową.

Decyzję o naszym zakupie podejmujemy biorąc pod uwagę jeszcze wiele innych czynników jak jakość i wytrzymałość elementów wyposażenia łazienki. Jednym z najpopularniejszych modeli wanien, jakie wybieramy, są wanny akrylowe. Są lekkie i wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Rynek obfituje jeszcze w inne materiały, np.: w nowoczesne wanny ze stali emaliowanej.