Zalety używania mini koparki

Ciężki sprzęt obecny jest na wszelkiego rodzaju budowach już od wielu lat. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się maszyny, będące doskonałym substytutem potężnych koparek. Mini koparki, bo o nich mowa, doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach, w których użycie wielkiego sprzętu jest trudne lub nawet niemożliwe. Kiedy taki sprzęt może okazać się doskonałym wyborem i dlaczego niejednokrotnie są one bardziej użyteczne niż ich znacznie większe odpowiedniczki?

W jakich pracach sprawdzi się mini koparka?

koparkaW ostatnich kilkudziesięciu latach rozwój zabudowy, szczególnie w dużych miastach, jest widoczny gołym okiem. Miejsca, które jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku były puste, dziś bywają gęsto zabudowane. W takich warunkach, w przypadku koniecznych remontów czy modernizacji infrastruktury, trudno używać ciężkiego sprzętu. I tu właśnie pojawia się mini koparka, która dzięki znacznie mniejszym rozmiarom jest zdecydowanie bardziej mobilna i zwrotna od swojej pełnowymiarowej siostry. Operatorzy takiego sprzętu, nawet jeśli nie posiadają długoletniego doświadczenia, nie muszą skupiać się przede wszystkim na tym, aby nie uszkodzić niczego wokoło. Dzięki użyciu takich maszyn praca staje się dużo bardziej wydajna. Oczywiście mini koparki sprawdzą się nie tylko na ciasno zabudowanych terenach. Niejednokrotnie bywa tak, że potrzebujemy wykonać na naszej działce różnego rodzaju prace, jak choćby wykopanie szamba, położenie kanalizacji czy wykopanie fundamentów. W zależności od powierzchni terenu często nie możemy sobie pozwolić na użycie pełnowymiarowej koparki, a zatrudnienie pracowników fizycznych jest dużo droższe i co najważniejsze — czasochłonne. Użycie mini koparki z całą pewnością będzie najopłacalniejszą opcją.

minikoparkaTu należy wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tego sprzętu, a mianowicie możliwości pracy na grząskich, podmokłych terenach. Standardowe koparki niejednokrotnie nie radzą sobie w takich miejscach i potrafią ugrzęznąć w ziemi, co przedłuża wykonywaną pracę i nierzadko powoduje większe uszkodzenia terenu. Niewątpliwą zaletą, która jest często kluczowa dla firm świadczących drobne roboty ziemne, jest cena mini koparki. Standardowa używana maszyna to często wydatek 200-300 tysięcy złotych, podczas gdy jej mniejsza odpowiedniczka jest dostępna już za kilkadziesiąt tysięcy. Szybkość wykonywanych prac oraz dbałość o komfort pracy z całą pewnością są argumentami przemawiającymi za jej wyborem. Oczywiście, należy przede wszystkim dobrać odpowiedni sprzęt do rodzaju świadczonych usług — jeśli w planach mamy podbój rynku budowlanego to z całą pewnością mini koparka może nie być wystarczająca.

Mini koparka to dobry wybór, jeśli potrzebujemy zwrotnej i niewielkiej maszyny do stosunkowo niewielkich pracy ziemnych i budowlanych. Doskonale sprawdzi się zarówno w zatłoczonym i gęsto zabudowanym mieście, jak i na przydomowej, niewielkiej działce. Obecnie wiele małych przedsiębiorstw wynajmuje tego typu sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze. Warto zainteresować się usługami firm, posiadającymi na wyposażeniu tego typu maszyny, aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane tanio i szybko.