kontakt@salut.com

Zalety listwy przypodłogowej

Podłoga to element naszego domu, któremu nie zawsze poświęcamy należytą uwagę. Ważniejsza jest czasem wymiana mebli lub kupno nowych. Zmieniamy też chętnie tapety lub malujemy ściany na inny kolor. Warto natomiast przy wyborze podłogi poważnie zastanowić się i przygotować do tej decyzji.

Listwy mają wiele odcieni

listwy przypodłogoweNie zmieniamy bowiem często naszej posadzki. Odpowiednio dobrana podłoga, która spełnia właściwie swoje zadanie, to inwestycja na długie lata. Wybór podłogi i jej odpowiednia konserwacja są zatem szczególnie ważne. Na jaką opcję się zdecydować? Możliwości jest przynajmniej kilka. Popularnym rozwiązaniem są posadzki wykonane z kamienia. Najchętniej wybierany jest granit, marmur czy piaskowiec. Materiały te odznaczają się niebywałą trwałością i solidnością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Posadzka kamienna posiada jednak dużą wadę – będzie ona zimna przez cały rok, w szczególności zimą. Wprost przeciwnie jest w przypadku podłogi drewnianej. Dobrze chroni ona przed niskimi temperaturami. Po posadzce z drewnianych paneli będzie się z pewnością przyjemniej chodziło niż po betonie czy kamieniu. Nawet zimą nie trzeba zakładać grubych skarpetek czy kapci.

listwy przypodłogoweMiłośnicy chodzenia na boso z pewnością docenią tę właściwość. Ważnym dodatkiem do podłogi drewnianej są odpowiednie listwy. W elegancki sposób podkreślają one klasyczne piękno drewna. Chronią też przed wilgocią, która może doprowadzić do pęcznienia i zmiany kształtu drewna. Listwy przypodłogowe zabezpieczają również dolną część ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Bardzo często stosuje się też jako ochronę długich kabli, które często biegną wzdłuż całej ściany. Możemy wówczas ukryć przewody pod listwą. Dzięki temu unikniemy przypadkowego potknięcia się o kable. Będziemy mieli również pewność, że nasze dzieci ich nie uszkodzą. Jeszcze bardziej niszczycielskie bywają zwierzęta domowe, zwłaszcza gryzonie. Dzięki listwom kable będą należycie chronione. Należy też pamiętać, że listwa przypodłogowa może występować w różnych kolorach i kształtach. Dostępne są też różne ich grubości. Przy wyborze posadzki drewnianej nie należy zatem zapominać o właściwym wyborze listwy przypodłogowej. Pełni ona nie tylko rolę ochronną.

Może stanowić również doskonały dodatek dekoracyjny, który doda naszemu wnętrzu niepowtarzalnego blasku. Często wybierane są listwy w odcieniu całej podłogi. Zwolennicy niecodziennych metod aranżacji wnętrz mogą wybrać natomiast bardziej rzucające się w oczy kolory lub barwy kontrastowe. Pole do popisu jest w tym wypadku duże.

Close Menu