Zalety korkowych paneli dekoracyjnych

Coraz częściej rezygnuje się ze zmiany wyglądu ścian za pomocą farby. Popularność zyskują panele, które są proste w montażu, znacząco wyróżniają wnętrze, a także dopasowują się niemal do każdego stylu. Ich wybór nie jest trudny, jednak przed zakupem warto zorientować się w dostępnych rodzajach. Panele ścienne wykonywane są z różnych materiałów.

Korkowe panele wygłuszające

panele akustyczne dekoracyjneCzęsto są one drewnopochodne, tworzone z polimeryzowanego chlorku winylu, czy też gipsu. Pomimo tego, że mają bardzo dobre właściwości, wiele osób wybiera konstrukcje naturalne, czyli te z drewna lub korka. Materiały te mają bardzo dużo zalet, które odpowiednio wykorzystane nie tylko zmienią wygląd danego pomieszczenia, ale także zapewnią mu właściwą ochronę. Korek pochodzi z kory dębów korkowych, które występują między innymi w rejonach basenu Morza Śródziemnego. Bez problemu można wykorzystać go do ozdoby ścian, wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. Głównie dlatego, że jest bardzo trwały. Co więcej, nie gnieżdżą się na nim grzyby, ani pleśń, czy inne mikroorganizmy, które mogą źle wpływać na organizm ludzki. Ponadto nie trzeba się przejmować wilgociom, ponieważ jest on odpowiednio zaimpregnowany i jej nie pochłania. W związku z tym bez problemu może być zamontowany w łazience, czy kuchni.

panele akustyczne dekoracyjneJednak jedną z największych jego zalet jest izolacja, zarówno akustyczna, jak i cieplna. Korkowe panele akustyczne dekoracyjne idealnie sprawdzą się w blokach, gdzie nie zawsze jest cicho. Ponadto nie trzeba przejmować się śladami, które mogą pozostawić meble, czy inne przedmioty. Materiał ten po pewnym czasie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Jest również łatwy w czyszczeniu, głównie dlatego, że nie osiada na nim kurz. Jeśli zostanie zabrudzony, bez problemu można usunąć większość substancji za pomocą nawilżonej ścierki. Oczywiście korek nie posiada tylko jednej barwy. Najczęściej dostępny jest w naturalnych kolorach, czyli w brązie i beżu. Jednak producenci decydują się także na zastosowanie woskowania lub farby. W związku z tym materiał ten może być także zielony, czerwony lub czarny. Jego montaż nie jest trudny, ponieważ wystarczy do niego użyć tylko odpowiedniego kleju, przygotowując wcześniej właściwie ścianę.

Panele korkowe mają wiele zalet. Dzięki nim są bardzo popularne i przede wszystkim łatwo dostępne. Można stosować je zarówno w salonie, jak i w sypialni, ale też w kuchni, czy łazience. Odpowiednio zamontowane nie tylko ozdobią każdą ścianę, ale także ukryją jej nierówności, czy zapewnią izolację akustyczną i cieplną.