kontakt@salut.org.pl

Zalety i rodzaje rolet wewnętrznych

  • Rolety pełnią we wnętrzach podobną rolę co zasłony, ale pozwalają na pełniejszą regulację dostępu światła, są też łatwiejsze w obsłudze.
  • Poza tymi zaletami rolety pozwalają na ochronę przed nagrzewaniem i ostrym słońcem, co jest szczególnie istotne nie tylko latem, ale w ciągu każdego dnia, gdy światło pada na ekrany czy monitory albo razi w oczy.
  • Rolety, szczególnie wieczorami, zapewniają mieszkańcom prywatność i nie pozwalają zobaczyć z zewnątrz, co dzieje się w środku pomieszczenia.
  • Ich kolejną zaletą jest łatwość czyszczenia. Łatwo je doprowadzić do porządku, nie gromadzą też tyle kurzu co żaluzje i zasłony.
  • Rolety posiadają także funkcje dekoracyjne, dlatego niejednokrotnie bywają prawdziwą ozdobą wnętrza.
  • Duża ilość typów rolet, ich kolorów i stosowanych materiałów pozwala na idealne dobranie rolety do każdego wnętrza.

A jakie są typy rolet? Można wśród nich wyróżnić m. in. klasyczne rolety zwijane; rolety mini, zakładane na pojedyncze szyby; rolety plisowane, mające formę harmonijki i pozwalające na np. odsłonięcie górnej części okna, a zasłonienie dolnej; rolety austriackie przypominające połączenie zasłon i teatralnej kurtyny ze względu na swoją formę i podnoszenie za pomocą systemu sznurków; rolety rzymskie – bardzo dekoracyjne, po podniesieniu tworzą się na nich plisy, bywają ozdobione falbankami i koronkami; rolety duo lub zebry, pozwalające na częściowe lub całkowite zasłonięcie okna dzięki swoim paskom, inna nazwa: rolety dzień noc. Wrocław to – ciekawostka – jedno z polskich miast, które posiada najwyższą sprzedaż rolet w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

roleta dzień noc

Close Menu