kontakt@salut.org.pl

Wysokiej jakości drzwiczki do pieca kaflowego

Piece kaflowe to rozwiązanie znane z tradycji – z wiejskich domów i dworków. Taki piec pozwalał na naprawdę skuteczne ogrzewanie pomieszczeń. Później pojawiły się inne rozwiązania, które wyparły piec kaflowy. Dziś jednak nadal możemy spotkać domy, w których taki piec jest.

Drzwiczki w dobrej cenie

drzwiczki popielnikoweCzasami decydują się na montaż takiego pieca też osoby chcące zaprojektować dom w stylu rustykalnym czy prowansalskim i zależy im na takim klimacie i bliskości z tradycją. Jeżeli należymy do nich i wymarzył nam się piękny piec kaflowy, pamiętajmy, że musimy sobie zapewnić bezpieczeństwo jego użytkowania. Zatem palenisko powinno być ograniczone przez wysokiej jakości drzwiczki popielnikowe. Te dostępne są u sprawdzonych producentów po całkiem dobrej cenie, bo za raptem kilkadziesiąt złotych. Takie drzwiczki mogą być stosowane nie tylko w piecach kaflowych, ale i w kuchniach węglowych. Wykonuje się je zazwyczaj z szarego żeliwa, które charakteryzuje najwyższa trwałość oraz wytrzymałość, dlatego nie ma właściwie możliwości, aby takie drzwiczki zostały uszkodzone. Są całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia, jak i na wysokie temperatury (w końcu mają z nimi kontakt non stop). Dzięki takim drzwiczkom możemy otworzyć popielnik, a przy tym nie rozszczelniamy paleniska.

drzwiczki popielnikoweTakie drzwiczki dostępne są w różnych wymiarach – na przykład 140×140 mm czy 175×285 mm. Oczywiście światło otworu zawsze jest nieco mniejsze, w drugim przypadku będzie to 103×186 mm. Wybór takich drzwiczek jest jednak bardzo duży, dlatego każdemu uda się znaleźć takie, które pasują właśnie do konkretnego, posiadanego pieca kaflowego. Czym jeszcze kierować się przy wyborze drzwiczek popielnikowych? Oczywiście standardem wykonania – powinien być jak najwyższy, drzwiczki żeliwne powinny być wykonane z największą dbałością o szczegóły. Bardzo ważne są ładne zdobienia, ale też wykończenie kominka – producenci stosują tutaj wysokiej jakości farbę żaroodporną o barwie metalicznej, dzięki czemu takie drzwiczki prezentują się naprawdę estetycznie. Najlepiej wybrać takie drzwiczki, które posiadają wąsy montażowe, a więc są już gotowe do natychmiastowej instalacji i nie musimy niczym się przejmować.

Ponadto warto wspierać polskich producentów, którzy starają się zawsze, aby oferowane przez nich drzwiczki popielnikowe charakteryzowała jak najwyższa jakość. Kupując od nich produkty, mamy pewność, że spełnią one wszystkie nasze oczekiwania i to pod każdym względem; tak też jest w przypadku drzwiczek do pieca kaflowego.

Close Menu