kontakt@salut.com

Wyposażenie pomieszczeń socjalnych

W każdej firmie musi znajdować się pomieszczenie socjalne, w którym pracownicy będą mogli spędzać przerwy. Pełni ono najczęściej rolę kuchni, ale równie ważne są szatnie (wszystko zależy od profilu naszej firmy, w niektórych nie ma szatni). Takie pomieszczenia socjalne powinny być odpowiednio wyposażone.

Meble muszą być estetyczne

meble do pomieszczeń socjalnychPrzyjrzyjmy się pierwszej możliwości, a więc kuchni w firmie. Nie zawsze mamy do dyspozycji duże pomieszczenie, jednak nawet w tym niewielkim powinny znaleźć się takie meble, które pozwolą pracownikom na spożywanie posiłków w naprawdę dobrych warunkach. Pracodawca powinien wyposażyć więc kuchnię firmową przede wszystkim w stół oraz krzesła. Najlepiej w liczbie 4-6 (w zależności od wielkości kuchni), aby naraz mogło spożywać śniadanie czy obiad kilka osób. Stół powinien być duży, i on, i krzesła, najlepiej aby były wykonane z wytrzymałego materiału. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wytrzymają one przez naprawdę długie lata i nie zniszczą się. Wygodne meble do pomieszczeń socjalnych powinny być także estetyczne – aby cało pomieszczenie wyglądało dobrze i zmysł estetyczny pracowników został zaspokojony. Jeśli wybieramy krzesła drewniane, dobrze jest dokupić miękkie poduszki, na których będzie można siedzieć. Ponadto w kuchni powinny znaleźć się szafki na naczynia. Rozważmy teraz drugi przypadek, a więc pomieszczenie socjalne, które pełni rolę szatni.

meble do pomieszczeń socjalnychTak jest najczęściej w zakładach produkcyjnych, ponieważ pracownicy ubierają tam ciuchy robocze – najczęściej fartuchy. Muszą mieć więc komfortowe warunki na przebranie się, dlatego właśnie należy zadbać o wygodne ławeczki oraz o pojemne szafki. Wielu producentów oferuje szafy, które mają zamontowaną ławeczkę – jest to komplet. Takie rozwiązania naprawdę dobrze się sprawdzają, ponieważ są ergonomiczne i dostosowane do szatni pracowniczych. Możemy zdecydować się na pojedyncze szafki – lub też szafki dzielone, z których równocześnie może korzystać dwóch pracowników (każdy ma kluczyk do swojej części szafki). Z pewnością wyposażenie pomieszczenia socjalnego w firmie – kuchni lub szatni – jest bardzo ważne i powinien o to zadbać każdy pracodawca, któremu zależy na komforcie swoich pracowników.

Dlatego należy pamiętać o znalezieniu dobrego producenta, który dostarczy wygodne, wysokiej jakości meble do pomieszczeń socjalnych. Najważniejsze, aby odznaczały się wytrzymałością, ponieważ to będzie przekładać się na wieloletnią trwałość. Takie meble, jeżeli będziemy dbać o ich pielęgnację, mogą dobrze pełnić swoją rolę długi czas.

Close Menu