Wybór świetlików poliwęglanowych

Na wybór świetlików dachowych z poliwęglanu decyduje się coraz więcej klientów, którzy dostrzegli zalety tego rozwiązania – cechy, które sprawiają, że poliwęglanowe świetliki przewyższają te wykonane ze stali i szkła. Jakie to zalety? Warto im się przyjrzeć, jeżeli to i my stoimy aktualnie przed zakupem świetlików.

Świetliki w komplecie

świetliki z poliwęglanuW ofertach producentów znajdziemy świetliki specjalnie wyprofilowane, w szerokim wyborze kształtów. Bez problemu można je dostosować do każdego rodzaju pokrycia dachowego, i zawsze będą całkowicie szczelne. Oczywiście wiele zależy też od montażu, jednakże jeżeli zatrudnimy do tego zadania profesjonalistów, będziemy mieć pewność, że zostanie ono wykonane w sposób prawidłowy. Proponowane przez producentów świetliki z poliwęglanu oferowane są w komplecie. Wraz z płytami dostajemy profile aluminiowe oraz systemowe uszczelki, a więc wszystkie niezbędne uszczelki do wykonania montażu. Przed zakupem możemy przejrzeć szczegółową specyfikację materiału, aby zapoznać się z jego dokładnymi parametrami technicznymi. Po pierwsze, płyty warstwowe poliwęglanowe stosowane do konstrukcji świetlików, są łączone z pozostałymi elementami metodą na pióro wpust. To sprawia, że uzyskuje się jednolitą, szczelną powierzchnię.

świetliki z poliwęglanuTakie świetliki charakteryzuje dobry dostęp do światła dziennego – są one transparentne, dlatego dzięki nim do wnętrza dotrze taka sama ilość promieni słonecznych jak dzieje się za sprawą tafli ze szkła. Po drugie, świetliki poliwęglanowe zapewniają bardzo dobry komfort cieplny w pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Dzieje się tak, ponieważ są całkowicie szczelne, co zostało już wspomniane. Nie powstają żadne mostki termiczne, co sprawia, że izolacyjność cieplna jest na naprawdę dobrym poziomie. Po trzecie, świetliki z poliwęglanu nie wymagają konserwacji, ponieważ materiał ten jest trwały, wytrzymały, odporny na zabrudzenia, substancje chemiczne i wiele innych. Raz zamontowane świetliki już po prostu są – niemal nigdy nie potrzebują naprawy czy wymiany. I ostatnia ważna sprawa – świetliki takie są odporne na duże obciążenia wiatrem oraz śniegiem, dlatego ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla osób przebywających w budynku. Bez wątpienia ukazanie świetlików poliwęglanowych w takim świetle nie nastręcza wątpliwości, iż jest to dobry wybór.

Zalety poliwęglanu można wymieniać bez końca, wskazać wady – jest o wiele trudniej. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości świetlikach dachowych – wiemy już dobrze, co wybrać i na pewno zapewni nam to oczekiwany efekt.