Wybór bramy przesuwnej do automatyki

Budowa domów inteligentnych wykorzystuje wiele technologii, które mają poprawić komfort naszego życia. Między innymi systemem integracyjnym stała się automatyka do bram sterowana ze smartfona, dopasowana do różnych typów konstrukcji. Największą popularnością cieszą się jednak bramy przesuwne, ze względu na fakt, że potrzebują bardzo mało miejsca podczas procesu otwierania i zamykania się.

Bramy przesuwne z automatyką

bramy przesuwneDlatego też niezbędny jest silnik o właściwej mocy, który poradzi sobie z ciężarem przęsła i wprawi je w ruch. O ile automatyka cieszy się dużą popularnością na zachodzie naszego kraju, o tyle na Śląsku dopiero niedawno zaczęto dostrzegać jej zalety. Wybierane są jednak głównie bramy przesuwne, ponieważ na małych działkach trudno jest wyznaczyć wystarczającą przestrzeń dla bram dwuskrzydłowych. Wypełnienie przęsła zależy całkowicie od naszych upodobań. Możemy zdecydować się na całkowitą zabudowę lub przęsło składające się z kilku prętów układających się w konkretny wzór. Bramy przesuwne na Śląsku oraz dobrana do nich automatyka muszą spełniać normy bezpieczeństwa, dlatego bierze się pod uwagę położenie działki, by częste silne wiatry nie uszkodziły całego systemu. Wybierane są tam panele proste, bez zapełnienia, by możliwie jak najmniej obciążać siłowniki, które i tak muszą dźwigać czasem nawet tonową bramę.

bramy przesuwneBramy przesuwne nie posiadają skomplikowanej budowy, składają się głównie ze skrzydła, słupków oraz wózków, które są zabezpieczone przed korozją. Na Śląsku wiele firm oferuje dopasowanie bramy do kolorystyki elewacji, bądź stylu domu, dlatego możemy zdecydować się na dowolny kolor z gamy, który zostanie naniesiony w sposób proszkowy. Sprawia to, że materiał staje się jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia i wpływ temperatury. Ważny jest fakt, że taki lakier nie ściera się bardzo łatwo, przez co nawet częste otwieranie i zamykanie bramy nie wpłynie na jej wygląd. Wiadomo, że o wszystkim decyduje właściwy montaż oraz dobranie siłowników, które powinny zostać wykonane przez specjalistów z branży. Śląsk cieszy się dużym zainteresowaniem w związku z automatyzacją bram. Wielu mieszkańców decyduje się od razu na wymianę swojej bramy, wybierając bramę przesuwną.

Daje ona dużo komfortu poprzez sterowanie smartfonem, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Wygląda bardzo estetycznie i może stanowić także element dekoracyjny, w zależności od wybranego rodzaju przęsła. Warto jednak zainwestować w taką bramę trochę więcej pieniędzy, by służyła nam przez wiele lat, a nie okazała się chwilowym rozwiązaniem.