kontakt@salut.com

Wszystko ładne, co zadbane: zatroszcz się o podłogę

Zadbane wnętrze to wizytówka mieszkańców, dobrze świadcząca o ich trosce o otoczenie. Zadbany dom jest znacznie przyjemniejszym widokiem niż wnętrze, które prosi się o mycie i odkurzanie. Takie podstawowe prace nie wymagają wiele czasu, a efekt jest natychmiastowy.

Pewnego dnia jednak może się okazać, że choć staranna troska okazywana podłogom znacznie wpłynęła na ich wygląd i przedłużenie trwałości, to jednak niezbędne są bardziej gruntowne i profesjonalne prace – lub też zupełna wymiana podłogi czy dywanu. Niektóre plamy na wykładzinie mogą nie dać się usunąć, brud wżarł się głęboko w chropawą powierzchnię płytek i trudno go usunąć szorowaniem, a na powierzchni podłogowych desek pojawiły się rysy i wgłębienia.

W takich przypadkach, jeśli nie mamy w planach większych zmian w wystroju, lepiej oddać podłogi w ręce fachowców. Profesjonalne pranie może zdziałać cuda z dywanami i wykładzinami: nie tylko znikną plamy, ale też zapachy, którymi przesiąknął materiał. Do tego powrócą oryginalnie, żywsze kolory, a włókna odzyskają miękkość i sprężystość.
Wyczyszczenie płytek i kamiennych podłóg przywróci im dawny blask i sprawi, że będą prezentować się jak nowe. A gdy będą już zupełnie czyste, można je zabezpieczyć odpowiednim środkiem, dzięki któremu będą bardziej odporne na zabrudzenia.
Panele (o ile nie posiadają naklejonego wzoru, a grubość drewna to przynajmniej kilka mm) i deski można cyklinować, aby pozbyć się rys, niewielkich wgłębień czy przebarwień. Im grubsza warstwa drewna, tym więcej razy podłogę można wycyklinować. Po zeszlifowaniu uszkodzonej warstwy i odpyleniu podłogi należy ją zabezpieczyć olejem lub lakierem.

We wszystkich dużych miastach można bez trudu znaleźć fachowców z takich dziedzin jak pranie dywanów, profesjonalne czyszczenie czy cyklinowanie: Bydgoszcz, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Łódź, Kraków, Katowice… Każde z nich może poszczycić się swoimi firmami świadczącymi tego rodzaju usługi. Również w mniejszych miastach są one coraz bardziej popularne.

wykładzina dywanowa po praniu wyczyszczone płytki podłoga przed cyklinowaniem

Close Menu