Spory garaż z drewna

Kiedy kupujemy sobie nowe auto, często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Auta najczęściej kupujemy wiosną, mija lato i dopiero gdy zbliża się jesień, zastanawiamy się jak zadbać o dobry stan auta zimową porą. Często nie mamy żadnego garażu, a mieszkając w bloku, zdajemy się tylko na parkingi podziemne, które nie znajdują się wszędzie. W ten sposób auta mogą niszczeć.

Tani garaż zbudowany z drewna

duży garaż drewniany Jeśli jednak pomyślimy o odpowiedniej konserwacji, możemy sprawić, że nasz samochód dłużej będzie cieszył się wyglądem jak z salonu. Rozwiązaniem dla ochrony auta może być na przykład duży garaż drewniany, który ochroni samochód przed czynnikami atmosferycznymi. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na budowę garaży drewnianych? Przede wszystkim, większości z nas zależy na jak najszybszej budowie. Postawienie drewnianego garażu, kiedy mamy już całą konstrukcję szkieletową zajmie zaledwie parę godzin. Poza tym istotne są też koszta budowy. Za garaż murowany należy zapłacić zdecydowanie więcej niż za garaż drewniany. Ten fakt sprawia, że garaże z drewna stają się coraz bardziej popularne. Należy pamiętać, aby poddać impregnacji garaż zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Impregnacja nie tylko zabezpieczy drewno przed wpływem czynników zewnętrznych, ale też nada kolor naszej budowli.

duży garaż drewnianyZanim zakupimy garaż, musimy przemyśleć, z jakiego drewna chcielibyśmy go zbudować. Do wyboru mamy między innymi świerk północny, polecany ze względu na swoją wytrzymałość i dobrą jakość, czy sosnę. Kiedy już będziemy musieli podjąć decyzję co do rozmiarów i wyglądu garażu, należy przemyśleć kwestię, czy chcemy zakupić garaż gotowy, czy taki do samodzielnego montażu. Pamiętajmy, że żeby postawić garaż musimy dysponować wiedzą na temat stawiania takich konstrukcji. Nie da rady postawić garażu samemu, potrzeba co najmniej dwóch pomocników do trzymania nieprzytwierdzonych elementów. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, należy przygotować odpowiednie podłoże. Można zdecydować się na podłogę drewnianą, kostkę brukową lub posadzkę betonową. Konieczne jest odpowiednie rozłożenie posadzki i przygotowanie pod nią terenu. Musi być on oczyszczony i wyrównany, należy wspomóc się poziomnicą podczas czynności równania. Następnie należy wykonać szalunek, czyli drewnianą konstrukcję, która służy do nadawania odpowiedniego kształtu budowli.

Później pomyślmy o kwestiach impregnacji i budowy ścian. Garaż może być przeznaczony dla jednego lub dwóch aut. Poza tym może mieć też wydzieloną strefę gospodarczą na narzędzia. Warto dokładnie przemyśleć kwestie budowy, ponieważ konstrukcja ta będzie stabilna i wytrzymała, co wiąże się z możliwością korzystania z niej przez wiele lat.