Solidne zapinki do taśm

Do łączenia ze sobą taśm wykonanych z polipropylenu, poliestru lub stali służą specjalne spinki. W ofertach producentów znajdziemy ich szeroki wybór. W sposób podstawowy można podzielić je na trzy typy. Są to zapinki metalowe, druciane, a także polipropylenowe. Różnią się one między sobą swoimi właściwościami technicznymi. Warto przyjrzeć się po kolei każdemu rodzajowi, aby dokonać najlepszego wyboru.

Pakowanie za pomocą taśm i zapinek

zapinki metalowe do taśmJeśli chodzi o zapinki metalowe do taśm to dzięki nim można stworzyć naprawdę trwałe i wytrzymałe połączenie taśm – są bowiem wyjątkowo mocne oraz solidne. Ładunek spięty taśmą polipropylenową, która została zabezpieczona za pomocą zapinek metalowych, będzie całkowicie bezpieczny i w idealnym stanie dotrze do miejsca docelowego. Takie zapinki wykonuje się z wysokiej jakości blach stalowych. Ich zewnętrzna powierzchnia jest specjalnie perforowana, ponieważ to właśnie ona będzie miała bezpośredni kontakt z taśmą PP. Nowoczesna konstrukcja zapinki sprawia, że nie ma możliwości, aby końcówki taśmy wysunęły się spod zapinki. W związku z tym złącze będzie stabilne i wytrzymałe. Takie zapinki można montować w sposób ręczny, jak i wykorzystywać je podczas maszynowego procesu pakowania. Warto pamiętać, że prace ręczne wiążą się z zastosowaniem specjalnego narzędzia jakim jest klipsownica-naciągarka, potocznie nazywana paskowaczem.

zapinki metalowe do taśmTo urządzenie proste w obsłudze, dlatego każdy powinien sobie z nim odpowiednio poradzić. Obok zapinek blaszanych warto spojrzeć także na zapinki druciane, są one równie skuteczne. Dostępne w szerokim wyborze rozmiarów, dzięki czemu bez problemu dobierzemy produkt odpowiedni do naszych potrzeb. Charakteryzuje je uniwersalność oraz prostota użycia. To najczęściej używane zapinki przez firmy transportowe (także te przeprowadzkowe), jak i przedsiębiorstwa produkcyjne, które potrzebują zapinek do zabezpieczania kartonów oraz palet. Możemy wybrać także zapinki plastikowe, inaczej nazywane spinaczami zaciskowemu. Do ich tworzenia wykorzystuje się polipropylen wysokiej jakości. To on zapewnia zapinkom odpowiednią sztywność i zapobiega ich rozciąganiu się, a jednocześnie zachowują one swoją elastyczność.

Takie zapinki nie pękają, są naprawdę trwałe. Są równie dobre jak wcześniej wspominane zapinki – tak naprawdę wszystkie mają swoje zalety, dlatego wybór zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy kierują się po prostu ceną, jednak czy jest to najważniejszy czynnik, to nie jest powiedziane. Lepiej wybrać produkt najtrwalszy i najbardziej wytrzymały.