Skuteczność rolowanych bram PCV

Wiele magazynów w dzisiejszych czasach musi spełniać odpowiednią ilość kryteriów i wymogów z góry narzuconych przez państwo. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo i dobre warunki pracy. Między innymi poszczególne części hal produkcyjnych, czy magazynów wszelkiego rodzaju, które powinny być oddzielone odpowiednimi bramami. Służy to wielu sprawom, które mają podnieść komfort i bezpieczeństwo pracy.

Czym odznaczają się bramy rolowane pcv?

brama rolovana pcvChociażby jedna z części magazynu może być zdecydowanie chłodniejsza niż druga, a taka zamknięta brama pozwala utrzymać odpowiednie ciepło w obu tych pomieszczeniach. Również jedna część budynku może być zdecydowanie bardziej hałaśliwa, a druga na przykład przeznaczona dla klientów i z zamiaru cicha. Więc redukują one także hałas, wyłapując i zatrzymując fale dźwiękowe. Jednak chyba ich najbardziej oczywistym zastosowaniem jest po prostu oddzielenie przestrzeni do której nie powinny mieć wstępu osoby nieuprawnione. Nie zależnie czy to klienci takiego obiektu, czy robotnicy z mniejszymi uprawnieniami. Taka brama potrafi skutecznie zatrzymać kogoś zagubionego, czy ciekawskiego. Przestrzeń za nią może być niebezpieczna i wymagać odpowiedniego osprzętu, którym zapewne osoba w takiej sytuacji by nie dysponowała. Stosuje się różnego rodzaju bramy wykonane z różnorodnych materiałów.

brama rolowana pcvOstatnio chociażby bardzo popularne są bramy przemysłowe rolowane PCV. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle praktyczne, zastosowany w tym przypadku płaszcz z elastycznego tworzywa sztucznego nawija się bezpośrednio na stalową rurę nawojową, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca i nie wymaga posiadania wysokiego nadproża jak w przypadku wielu innych typów bram. Często w kurtynach tego typu stosuje się poziomie profile stalowe, które znacząco zwiększają jej wytrzymałość, sztywność i stabilność. Jednak w razie uszkodzeń mechanicznych w takim wypadku, segment bramy jest już tylko do wymiany. Dlatego też coraz bardziej popularne w ostatnich latach stają się profile z włókna szklanego. Działa ono podobnie jak stal zwiększając sztywność, stabilność i wytrzymałość. Różnica w wytrzymałości obu konstrukcji jest bardzo mała, a zatem są one mocno podobne do siebie. Jednak włókno szklane ma jedna, niezwykle znaczącą przewagę. Jest ono elastyczne i w razie uszkodzeń mechanicznych daje się odkształcić.

Jednak zaraz po utworzeniu takiego uszkodzenia, na przykład najazdu wózka widłowego, wraca ono do swojej pierwotnej formy, tym samym nie ma potrzeby wymiany segmentu bramy na nowy. Bramy PCV są bardzo skuteczne i przy tym niezbyt drogie, dlatego też warto się na nie zdecydować. Jaki rodzaj usztywnienia, czy napędu wybierzemy zależy już tylko od nas, różnice nie są zbyt wielkie.