Samoprzylepna folia ochronna do szyb

Podczas remontowania ścian, zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych, nasze okna i drzwi są narażone na uszkodzenie. Powinniśmy więc zadbać o to, aby je jak najlepiej zabezpieczyć i wykonać odpowiednie osłony, które zapobiegną zabrudzeniu wszystkich elementów stolarki okiennej i drzwiowej.

Folia odporna na promienie UV

folia ochronna do okienDo zabezpieczania ościeżnic fachowcy używają papierowych taśm malarskich lub bardziej wytrzymałych taśm tynkarskich wykonanych z polichlorku winylu. Zabezpieczenie szklanych tafli jest jednak znacznie bardziej wymagające. Jeżeli zależy nam na tym, aby chronić szybę przed zabrudzeniem oraz zarysowaniami, powinniśmy kupić rolkę specjalistycznej folii samoprzylepnej. Dzięki zastosowaniu specjalnego kleju akrylowego, powłoka będzie bardzo dobrze przylegać do szklanej tafli. Nie pozostawi jednak śladu, kiedy będziemy ją usuwać z naszego okna. W odróżnieniu do innych streczy samoprzylepnych, malarska folia ochronna do okien jest odporna na nagrzewanie oraz działanie promieniowania ultrafioletowego. Te cechy sprawiają, że cienkie, powłokowe tworzywo sztuczne jest bardzo trwałe, nie roztapia się nadmiernie i nie przywiera trwale do powierzchni szyby. Dlatego nawet jeśli remont z jakiegoś powodu się przeciągnie, nie będziemy musieli zeskrobywać małych kawałków spękanej od temperatury powłoki ochronnej.

folia ochronna do okienOgromną zaletą cienkiego, zrolowanego tworzywa jest to, że jest prawie przezroczyste. Przepuszcza bardzo duży procent promieni słonecznych, więc funkcjonowanie w pomieszczeniach remontowanego domu cały czas będzie przyjemne i komfortowe. Jedna rolka malarskiej folii ochronnej do okien jest bardzo wydajna. Jeżeli odnawiamy dom jednorodzinny, to z całą pewnością wystarczy na więcej niż jeden remont. Klej akrylowy, który jest używany przez producentów produkujących elastyczne powłoki z tworzyw sztucznych, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Nie będzie więc odklejał się pod wpływem działania wody, a pracownicy nie będą musieli po każdych opadach odnawiać zabezpieczenia. Prace remontowe będą mogły przebiegać bez zbędnych utrudnień. Niestety wielu fachowców nie zabezpiecza szyb podczas wykonywania docieplenia lub malowania ścian. Takie podejście jest jednak zgubne, ponieważ szkło bardzo łatwo ulega zarysowaniu.

Powstałych niedoskonałości nie jesteśmy w stanie usunąć w domowych warunkach, więc uszkodzone, osłabione okno będzie towarzyszyło nam do końca swojej żywotności. Koszt zakupu jednej rolki samoprzylepnej folii ochronnej jest naprawdę bardzo niski, dlatego warto z niej skorzystać i zadbać o swoje szyby.