kontakt@salut.com

Samojezdne podnośniki koszowe i ich wykorzystanie

Samojezdne podnośniki koszowe wykorzystywane są przez wiele firm oraz osób specjalizujących się w wielu branżach. Branż, w których wykorzystywane są podnośniki jest naprawdę wiele. Najczęściej z pomocy podnośnika koszowego korzysta branża reklamowa, zakłady produkcyjne i magazynowe.

Podnośniki koszowe – różne rodzaje

podnośniki koszoweOczywiście branża budowlana również wykorzystuje podnośniki, tak jak i nieco niekonwencjonalna branża fotograficzna, zajmująca się nagrywaniem scen, jak i wykonywaniem zdjęć do filmów, seriali, a także dla prywatnych zleceniodawców i osób pragnących posiadać niezwykłe i inne niż zwyczajne zdjęcia stanowiące pamiątkę. Zwyżki koszowe dzielą się na dwie podstawowe kategorie. Na rynku wyróżniamy podnośniki koszowe teleskopowe oraz podnośniki przegubowe. Te dwa wymienione rodzaje charakteryzują się dużą mocą, ponieważ najczęściej zasilane są poprzez silnik spalinowy. Istnieją jednakże zwyżki koszowe, które bez napędu pojazdy samochodowego, najczęściej o masie powyżej trzech i pół tony nie mógłby się przemieszczać. W o wiele większym stopniu dlatego popularne są samojezdne podnośniki koszowe. Takie podnośniki z łatwością zastąpić mogą rusztowania, stosowane w tradycyjnym budownictwie. Dzięki nim prace budowlane i wykończeniowe przeprowadzane są na jak najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo osób wykonujących dane zlecenie jest wzmocnione.

samojezdny podnośnik koszowyZastosowanie powyższych podnośników zwiększy także wydajność wszelkich wcześniej wymienionych prac budowlanych, remontowych, jak i wykończeniowych. Oprócz podnośników spalinowych istnieją również na rynku podnośniki elektryczne, które dzięki temu, iż nie emitują jakichkolwiek spalin i zanieczyszczeń mogą być stosowane podczas prac wewnątrz budynku, ale także zastąpić tradycje podnośniki koszowe spalinowe na zewnątrz. Użytkowanie zwyżek elektrycznych w znacznym stopniu obniża koszty całej inwestycji bądź także, co jest niezmiernie ważne podwyższa komfort i jakość pracy. Nieprzyjemne spaliny, które są nie zagrażają zdrowiu człowieka, w tym przypadku pracownika i osoby obsługującej daną zwyżkę koszową. Podnośniki przegubowe mogą unieść kosz do piętnastu metrów ponad ziemię, natomiast pojazdy teleskopowe mają zdolność uniesienia ramienia wraz z koszem na wysokość nawet czterdziestu metrów ponad ziemię. Teleskopowe podnośniki oprócz tego, że unoszą się na dużą wysokość ułatwiającą pracę robotnikom, zapewnia także niezwykle szeroki zasięg boczny, który potrzebny jest podczas wykonywania prac na wysokościach w trudno dostępnych miejscach.

Oprócz wyżej opisanych dwóch rodzai podnośników koszowych wyróżnić można także te, które wykorzystywane są najczęściej w pomieszczeniach, podczas budowy wysokich obiektów, takich jak galerie handlowe czy hale sportowe. Posiadają one duże koła, dzięki którym powierzchnia podłogi w danym obiekcie nie ulega zniszczeniu i obciążeniu pod ciężarem pojazdu.

Close Menu