Rodzaje przemysłowych hal stalowych

Łódź nieodłącznie kojarzy się z przemysłem. Nie bez powodu. To właśnie w tym mieście, w XIX wieku istniały największe fabryki. Prężnie rozwijał się między innymi przemysł włókienniczy, Do dzisiaj zachowały się wyjątkowe zespoły architektury przemysłowej. Mimo, że od tego złotego okresu minęło już sporo lat, Łódź wciąż należy do jednych z najprężniej rozwijających się miast w Polsce.

Hale stalowe w różnych formach

hale stalowe Zauważalny jest nieustanny rozwój, który widoczny jest zwłaszcza, jeśli spojrzy się na nowopowstające firmy oraz miejsca pracy. Wznoszone są także kolejne budowle przemysłowe. Obecnie najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem w budownictwie przemysłowym są hale stalowe. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na nie ze względu na ich praktyczny i uniwersalny charakter. Ponadto charakteryzują się znakomitymi właściwościami, dzięki którym możliwe jest wybudowanie konstrukcji, która jednocześnie jest lekka i wytrzymała. To także bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy przestrzeń na której miałaby hala stanąć jest niewielka. Montaż konstrukcji stalowej jest szybki i bezproblemowy. Przemysłowe hale stalowe w łódzkim i nie tylko występują w różnych formach. Podstawowy podział wyróżnia hale jednonawowe oraz wielonawowe. Najczęściej spotykany jest ten pierwszy rodzaj. Większe hale wznoszone są przez większe firmy.

hale stalowe Kolejny podział zakłada, że hale stalowe dzielimy ze względu na rodzaj konstrukcji. Pierwszym z nich jest system kratownicowy, który idealnie sprawdzi się przy projektowaniu obiektów parterowych. Ich zaletą jest duża wytrzymałość oraz stabilność, mimo swojej niewielkiej wagi. Lekka konstrukcja sprawia, że jest bardzo łatwa w montażu oraz późniejszym demontażu. Kolejnym typem są konstrukcje stalowe blachownicowe. Rozwiązanie to jest bardzo ekonomiczne, ponadto możliwe jest uzyskanie większej kubatury hali. Konstrukcje stalowe można podzielić ze względu na rodzaj dachu. Wśród nich wyróżnić można dach płaski, jednospadowy oraz dwuspadowy. Dzięki rozwojowi przemysłu możliwe stało się projektowanie budowli, które są znacznie bardziej nowoczesne niż te dawne. Należy przy tym pamiętać, że także wymagania wzrosły. Oprócz funkcjonalności hale przemysłowe powinny być w pełni bezpieczne oraz wytrzymałe.

Dlatego te dobrej jakości spełniają wszystkie normy, takie jak przepisy przeciwpożarowe czy bhp. Jednocześnie powoduje to, że projekty tych obiektów muszą być niezwykle przemyślane oraz dopracowane. Ich projektanci sięgają po najbardziej nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania, które muszą spełniać oczekiwania inwestorów.