kontakt@salut.com

Remonty domu drewnianego a niefachowa ekipa

Ostatnio naszła mnie myśl, że mój dom wymaga remontu. Nie był to jednak zwykły dom, tylko dom drewniany. Wiem, niezbyt to jeszcze u nas popularne, ale takie domu od zawsze mi się podobały. Lubią żyć w zgodzie z naturą, mam dookoła piękny ogród i las jakieś sto metrów od siebie.

Remont domu drewnianego czy jego dewastacja

remont domu drewnianegoDom z drewna był dla mnie idealny. Z czasem jednak wszystko się niszczy, więc czekała mnie przebudowa domu drewnianego. Trzeba było zdecydowanie wymienić podłogi, bo te były już bardzo stare i zniszczone, również parapety nadawały się do wymiany, szczególnie ten, który kiedyś uległ zalaniu, kiedy zostawiłam otwarte okno, gdy padał deszcz. Znalazłam więc ekipę, która wykonuje remonty domów drewnianych. Nie było to łatwe, ale w mojej okolicy była tylko jedna taka firma, bo właściciel firm, która budowała mi dom przeniósł się do innego miasta. Musiałam więc zaufać tym fachowcom. Niestety, moja decyzja była błędna. Nie wiem gdzie ci tak zwani fachowcy uczyli się jak wykonywać remont starego domu drewnianego, ale na pewno nie były to profesjonalne działania. Od razu było widać, że sobie z tym nie radzą. Kiedy zdjęli podłogę w pierwszym pokoju i nie wiedzieli co dalej robić, to ja wiedziałam, ze należy im podziękować. Zostawałam wtedy sama z rozrytą podłogą, ale co zrobić, przecież nie dam im zepsuć mojego domu. To miał być remont domu drewnianego, a nie jego dewastacja. Musiałam dzwonić po ekipę z innego miasta, żeby naprawiła błędy poprzedników.

Kosztowało mnie to więcej niż przewidywałam, ale jak trzeba to trzeba. Teraz mam przynajmniej fachowo wymienione wszystkie podłogi i parapety, wiem, ze wszystko jest zrobione jak należy, czyli fachowo, a do następnego remontu na pewno mam jeszcze wiele lat.

Close Menu