Przydatność desek kompozytowych

Współczesne firmy budowlane dążą do tego, by podwyższać jakość tworzonych produktów, a jednocześnie dbać o to, by klienci byli z nich w stu procentach zadowoleni. Wprowadzane są nowe rozwiązania, stare są udoskonalane, bardzo często miesza się ze sobą różne tworzywa, by uzyskać materiał trwalszy czy bardziej estetyczny.

Deski imitujące drewno

deski kompozytowe timbernessTaki proces przeszły deski kompozytowe. Są one połączeniem drewna i tworzyw syntetycznych. Dzięki temu deski kompozytowe Timberness wyglądem przypominają naturalne drewno, a jednocześnie są o wiele solidniejsze. Timbernes to wiodąca marka pod tym względem, a jej produkty są często wykorzystywane w budownictwie. Deski kompozytowe są odporne na zawilgocenie, nie butwieją, nie odkształcają się i nie wymagają olejowania, czy innych form konserwacji jak deski drewniane. Z tego względu są wykorzystywane do konstrukcji przydomowych. Tworzone są z nich podłogi na trasy, otoczenie basenu, ogrodzenia. Kawiarnie czy bary wykorzystują kompozyt do tworzenia letnich ogródków, czyli sezonowej części lokalu na świeżym powietrzu. Deski szybko się montuje, są tańsze niż te drewniane, a jeśli się zabrudzą to można je umyć mopem czy zmieść kurz miotłą. Taki ogródek można także łatwo zdemontować, a deski przechowywać np. w magazynie.

deski kompozytowe timbernessKompozyt na tarasie się sprawdza, ponieważ nie widać na nim zarysowań ani odkształceń, spowodowanych meblami ogrodowymi (często metalowymi), a różnorodna kolorystyka daje szansę dopasowania podłoża do koloru elewacji domu. Jeśli podczas imprezy rozleje się nam napój, czy skapnie tłuszcz z dania to na drewnie powstałyby nieestetyczne plamy, na które kompozyt jest odporny. Płot oraz brama zrobione z kompozytu mogą mieć różne rozstawy sztachet (głównie układanych poziomo), więc może to być ogrodzenie pełniące funkcję raczej dekoracyjną niż zabezpieczającą posesję. Za to ścisłe ułożenie sztachet zapewni jednak pełną prywatność na działce, a dodatkowo można je łączyć z betonowymi lub kamiennymi słupkami, co wzmocni całą strukturę. Ze względu na odporność desek kompozytowych na wodę można je układać przy basenie. Wtedy jego otoczenie wygląda bardziej elegancko, a deska jest ,,cieplejsza” dotyku niż płytki ceramiczne.

Szczególnie polecane są tutaj deski w kolorze ciemnym np. czekoladowe. Podsumowując, deski kompozytowe takich marek jak Timberness są bez wątpienia bardzo popularne. Wielość zastosowań, ciekawe kolory i duża wytrzymałość sprawia, że z powodzeniem można nimi zastępować tarasy, ogrodzenia czy inne obiekty wykonywane z drewna.