Przydatna podstawa pod wanienkę

Uniwersalne, składane stojaki pod wanienki dla niemowląt cieszą się dziś sporą popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców, którzy pragną zapewnić swym pociechom bezpieczną, ale zarazem wygodną kąpiel. Produkt ten skutecznie ułatwia bowiem mycie dziecka, ponieważ sprawia, że rodzic nie musi już aż tak bardzo pochylać się nad wanienką.

Odpowiednie podstawy do wanienek

podstawa pod wanienkę Jakie cechy powinien więc posiadać idealny stojak, który spełniałby wszelkie normy bezpieczeństwa? Standardowe stojaczki pod wanienkę wykonywane są z solidnych, aluminiowych ram, które odporne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Rozkładana podstawa pod wanienkę jest również niezwykle stabilna – odpowiednią przyczepność do podłoża zapewniają specjalne uchwyty antypoślizgowe, którymi zabezpieczone są nogi ram. Pamiętajmy jednak o tym, że podczas wyboru odpowiedniego stojaka powinniśmy zwracać szczególną uwagą na jego wysokość. Najbardziej rozpowszechnione modele posiadają wysokość około 125 cm, która dedykowana jest osobom o średnim wzroście. Podstawki o odpowiednio dopasowanej wysokości sprawią, że nie będziemy musieli zbytnio pochylać się nad wanienką, co automatycznie usprawni proces mycia dziecka oraz odciąży nasz kręgosłup.

podstawa pod wanienkęZ tego też powodu sporą popularnością cieszą się również podstawki wyposażone w specjalne pokrętła umożliwiające dostosowanie najbardziej odpowiedniej wysokości stojaczka. Niektóre modele produktu posiadają ponadto materiałowe półki, które możemy mocować bezpośrednio na ramach stojaka. Na półkach tych możemy przechowywać m.in. kosmetyki pielęgnacyjne oraz zabawki dla dziecka, które z pewnością znacznie umilą proces kąpieli każdemu maluszkowi. Pamiętajmy także o tym by zwrócić szczególną uwagę na podest podtrzymujący naszą wanienkę, który powinien posiadać określone materiały oraz antypoślizgową powierzchnię stabilizującą wannę. Musimy również liczyć się z tym, że podstawkę pod wanienkę będziemy z pewnością przenosić w różne miejsca. Sprzęt ten powinien być więc możliwie jak najbardziej lekki, jego waga nie powinna więc przekraczać kilograma.

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że większość podstawek pod wanienkę posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz oryginalne atesty, zaświadczające o tym, że dany produkt jest w pełni bezpieczny, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Musimy jednak liczyć się z tym, że akcesoria te będą posiadać automatycznie nieco wyższe ceny od podstawek nieposiadających tego typu dokumentacji. Pamiętajmy jednak o tym, że zdrowie i bezpieczeństwo naszego dziecka zawsze powinno być dla nas priorytetem – podczas wyboru stojaka kierujmy się więc zdrowym rozsądkiem.