kontakt@salut.com

Profesjonalne ocieplenia natryskowe

Utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz domu jest bardzo ważne. Jest to jedno z podstawowych wymagań, które należy spełnić aby móc funkcjonować w takim obiekcie mieszkalnym. Większości osób wydaje się, że ciepło wewnątrz w dużej mierze zależy od systemu ogrzewania, co jednak nie jest prawdziwe.

Ocieplenie natryskowe jest wydajne

ocieplenie natryskoweZdecydowanie ważniejsze jest wykonanie odpowiedniej instalacji termoizolacyjnej, która będzie w stanie zatrzymać ciepło wewnątrz budynku mieszkalnego. Wydajne ocieplenie jest w stanie skutecznie zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, oraz nie dopuścić chłodu z zewnątrz do dostania się do wewnątrz. Nawet przy bardzo mało wydajnym systemie grzewczym, skuteczna instalacja termoizolacyjna będzie dalej zatrzymywać ciepło wewnątrz domu. Istnieją jej różne rodzaje, które posiadają swoje charakterystyczne cechy. Jednym z najbardziej powszechnych jest użytkowanie tradycyjnego styropianu. Jest to jednak opcja mało wydajna przy której marnuje się spore ilości materiału, który musi być odpowiednio dopasowany do obszaru budynku. Ocieplenie natryskowe jest sposobem bardzo wydajnym, który mocno rozpowszechnia się na terenie całego kraju. Charakteryzuje się ono bardzo dużą wydajnością praktycznie w każdych warunkach. Jego największą zaletą jest fakt, że kompletnie pokrywa ono ocieplaną przestrzeń, bez tworzenia żadnych otworów. Jest to cecha unikalna dla izolacji natryskowej, gdyż tylko ona jest w stanie w pełni pokryć powierzchnię ocieplaną.

ocieplenie natryskowePiankę poliuretanową skompresowaną pod odpowiednim ciśnieniem natryskuje się na przestrzeń przygotowaną pod izolację. Tworzenie równomiernych warstw skutkuje wykonaniem ocieplenia bardzo szczelnego. Dodatkowo, pianka pod wpływem powietrza atmosferycznego w ciągu paru minut znacznie zwiększa swoją objętość, dodatkowo twardniejąc. Tak przygotowana termoizolacja nie posiada żadnych szczelin, dzięki czemu ubytki ciepła są maksymalnie zminimalizowane. Tego typu ocieplenie wykonuje się także bardzo szybko. Zwykle trwa to maksymalnie parę dni nawet przy dużych domach mieszkalnych. Taka usługa wykonywana jest przez specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia. Należy tutaj pamiętać o bezpieczeństwie w czasie pracy. Pianka poliuretanowa nie jest trująca, jednak w czasie jej nakładania wymagane jest posiadanie odpowiedniego stroju, oraz maski, które zagwarantują bezpieczeństwo montera.

Właściwie wykonane ocieplenia natryskowe wystarczają na bardzo długie lata i zwykle nie ma potrzeby ich wymieniania podczas całego okresu ich użytkowania. Są one także wodoodporne, dlatego są też wytrzymałe na uszkodzenia związane z obecnością wody.

Close Menu