kontakt@salut.com

Profesjonalna naprawa okien

Okna plastikowe cieszą się obecnie dużą popularnością i decyduje się na nie coraz więcej osób. Wypierają one okna drewniane. Jednakże każdy, kto wybiera okna plastikowe, powinien wiedzieć, że wymagają one regularnej konserwacji. Po pierwsze, istotną kwestią jest regularne smarowanie – zazwyczaj poleca się robić to raz do roku.

Naprawa okien i wymiana szyb

naprawa okienOliwienie okuć okiennych odbywa się przy użyciu specjalnego oleju przeznaczonego właśnie do tego celu. Dzięki temu okno nigdy nie zatrze się, a będzie działało w pełni poprawnie mimo upływu czasu. Czasami może się zdarzyć, że w takim oknie zostanie uszkodzona szyba. Wówczas konieczna będzie profesjonalna naprawa okien, która polega na wymianie szyby na nową. Można wtedy od razu zdecydować się na lepszą szybę, to jest taką o niższym współczynniku przenikania ciepła. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekało z domu przez okna, co obniży nasz rachunek za ogrzewanie zimą. Oczywiście takie szyby po wstawieniu muszą być uszczelnione. Wysokiej jakości szyba (bo szyba szybie nierówna) posiada też bardzo dobre parametry izolacji akustycznej – jeśli nie chcemy, aby hałas z zewnątrz docierał do środka, wymiana szyby na lepszą jest dobrym rozwiązaniem. Zdarzają się też inne awarie okna, które mogą wymagać naprawy.

naprawa okienJeżeli na przykład zdarzy się, że okno nie otwiera się prawidłowo, wówczas może być konieczne skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy stwierdzą, czy przyczyną niepoprawnej pracy okna jest na przykład uszkodzenie gniazda zasuwnicy czy może po prostu rolka zablokowała się w zaczepie. Oczywiście możliwe jest też, że po prostu okno opadło na zawiasie, a taką awarię można usunąć samodzielnie poprzez podniesienie okna. Awaria może polegać także nie na tym, że okno nie otwiera się, a na tym, że się nie zamyka. I tutaj w wielu przypadkach konieczna jest fachowa naprawa okna, bowiem przyczyną może być między innymi uszkodzona przekładnia czy uszkodzona blokada, która miała zapobiegać błędnemu położeniu klamki. Możliwości usterek i awarii okien jest naprawdę wiele, dlatego jeśli nie znamy przyczyny, powinniśmy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się naprawą okien, która zdiagnozuje dla nas problem oraz pozbędzie się go.

Jest to bardzo ważne, ponieważ niesprawne okno może się otworzyć samoistnie, a gdy mamy dzieci, może to być niebezpieczne. Na zakończenie, warto podkreślić, że okna tak jak inne rzeczy martwe mogą się psuć, jednakże zapobiec temu możemy poprzez regularną konserwację, jak i pozbywanie się najmniejszej nawet usterki zanim przerodzi się w awarię.

Close Menu