kontakt@salut.com

Zazwyczaj większość z nas co parę lat – zwykle co pięć – decyduje się na przeprowadzenie remontu. Ma on na celu odświeżenie wnętrza, które dzięki prostym pracom może zyskać nowy wygląd. Najczęściej podejmujemy się wówczas malowania ścian na kolor zupełnie odmienny od dotychczasowego. Oczywiście nie musimy od razu wynajmować do tego celu profesjonalnej ekipy remontowej, ponieważ malowanie możemy równie dobrze wykonać samodzielnie, jeśli tylko posiadamy do tego odpowiednie narzędzia.

Proponowane pędzle malarskie

profesjonalne pędzleKupując profesjonalne pędzle, powinniśmy sprawdzić, czy charakteryzuje je wysoka jakość – nie chcemy przecież, aby gubiły włosie, które potem będzie widoczne na ścianie, sprawiając, iż stracimy wiele na estetyce. Takie pędzle mogą więc sporo kosztować, na szczęście są naprawdę trwałe, dlatego będziemy potem z nich korzystać nie jeden raz. Wśród pędzli malarskich proponowanych przez sklepy budowlane znajdziemy między innymi specjalny pędzel z poliestrowym włosiem. Jest on przeznaczony do większości farb, w tym poliuretanowych. Zapewnia od równomierne rozprowadzenie farby po powierzchni. Zaletą jest też możliwość prostego czyszczenia – farb rozpuszczalnikowych można szybko się pozbyć za pomocą rozcieńczalnika, zaś farb wodorozcieńczalnych za pomocą wody z mydłem.

profesjonalne pędzleWyczyszczony pędzel można schować do szafy i wyjąć ponownie gdy znów będziemy chcieli przeprowadzić remont. Zaraz obok w ofercie producentów znajdziemy pędzle angielskie z naturalną szczeciną na trzonku drewnianym. Mogą one mieć różne szerokości – od 20 do 100 mm, zaś długość włosia to najczęściej 44 lub 51 mm. Włosie naturalne jest dobrym wyborem do każdego rodzaju farby, a zwłaszcza do tych opartych na rozcieńczalnikach organicznych. Z kolei w przypadku farb wodorozcieńczalnych lepiej sprawdzają się te wykonane z tworzywa sztucznego. Oprócz pędzli angielskich wyróżnia się pędzle płaskie, które mogą służyć nie tylko do malowania powierzchni tynkowanych, ale także do malowania drewna czy metalu, za ich pomocą można impregnować drewno, jak i lakierować parkiet. To dobry wybór także jeżeli chcemy odnowić drewniane ościeżnice czy pomalować płot. W ofertach znajdziemy również pędzle okrągłe. Mogą mieć one średnice od 10 do nawet 70 mm.

Pędzle okrągłe doskonale sprawdzają się w pracach dekoracyjnych, jak i do tworzenia powierzchni strukturalnych i porowatych. Dzięki wyprofilowanemu w delikatny szpic włosiu pędzel taki może służyć do malowania narożników ścian i zrobi to z doskonałą precyzją. Jak widać, wybór profesjonalnych pędzli jest naprawdę szeroki i bez problemu znajdziemy produkt idealny do danego zastosowania.

Close Menu