Oznakowanie drogowe – kupno czy wynajem?

Wszyscy kierowcy cieszą się na wieści, że są budowane nowe drogi, a stare są modernizowane, nawet jeśli wiąże się to z tymczasowymi utrudnieniami na trasie. Szerokie, równe drogi bez dziur sprzyjają bezpieczniejszej i szybszej jeździe. Jednak wiadomo, że zanim pierwsze samochody przejadą po jezdni to do pracy muszą zabrać się specjalistyczne ekipy budowlane, które wygrały przetarg.

Wynajem znaków dla małych firm

wynajem oznakowania drogowegoTakie firmy dostają różne zlecenia. Czasem jest to wielka budowa trwająca nawet cały rok, a czasem jedynie mała wymiana fragmentu jezdni, który jest wybitnie zniszczony i stanowi zagrożenie dla kierowców (np. jest na nim głęboka dziura w asfalcie). Zatem nie zawsze firma musi kupować sprzęt i akcesoria budowlane, a może je jedynie wynająć. To tyczy się między innymi oznakowania drogowego. Tablice kierujące, barierki ochronne, czy strzały świetlne nie kosztują wiele, ale jeśli musimy je kupić w dużej ilości (na długi odcinek drogi)to kwota będzie spora. Kiedy zatem trzeba kupić oznakowanie a kiedy można je tylko wynajmować? Opłacalny wynajem oznakowania drogowego to dobra opcja dla małych firm działających lokalnie. Takich, które naprawiają krótkie odcinki ulic, chodniki, łatają dziury w drodze. Takie prace często trwają tylko jeden dzień, więc wiadomo, że nie ma sensu kupować oznakowania.

wynajem oznakowania drogowegoWynajem się przydaje także większym firmom, które mają na swoim stanie oznakowanie drogowe, ale w zbyt małej ilości niż potrzeba im do danego zlecenia. Skoro większe prace mają raz na jakiś czas, a może wręcz to będzie akcja jednorazowa to bardziej opłaca się im wynająć kilka tablic niż kupować je by się kurzyły i marnowały. Wynajmować można także produkty nietypowe, które nie były przez firmę wcześniej stosowane, a ze względu na specyfikę prac drogowych są niezbędne. Może to być metalowa kładka dla pieszych, pozwalająca przejść nad wykopem, tymczasowa sygnalizacja świetlna usprawniająca ruch wahadłowy kiedy fragment jednego pasa ruchu jest wyłączony z użycia i wiele innych. Dobra firma wynajmująca oznakowanie drogowe z pewnością przygotuje indywidualną kalkulację zamówienia i dostarczy towar na miejsce prac drogowych.

Wynajem oznakowania drogowego opłaca się małym, początkującym firmom, przy krótkoterminowych pracach drogowych lub wtedy kiedy trzeba wynająć sprzęt, który później może się firmie nie przydać. Zakup będzie odpowiedni dla firm mających stałe zlecenia na podobne prace budowlane, które wiedzą dokładnie co będzie im potrzebne. Obie opcje powinny być dobrze rozważone przez przedsiębiorców.