kontakt@salut.com

Ogrodzeniei kosze gabionowe – wady i zalety

Jeśli przygotowujemy się do wyboru ogrodzenia w naszym domu to powinniśmy sprawdzić ich wady i zalety. Wtedy będziemy mieli pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Zatem zastanówmy się jakie wady i zalety maja podobno najbrzydsze ogrodzenia.

Kosze gabionowe od producenta

kosze gabionoweSą to oczywiście ogrodzenia gabionowe. Nie mają one dobrej prasy, jednak nie oznacza to, że nie mają one żadnych zalet. Przede wszystkim gabiony są ekonomiczne i trwałe. Są zbudowane z mocnej metalowej obudowy, są ustawione na podmurówce betonowej, co dodatkowo wzmaga ich trwałość. Do tego są wypełnione kamieniami, a każdy kamień jak wiadomo jest bardzo twardy. Żeby zniszczyć takie tanie gabiony to na pewno potrzeba wielkiej siły. Poza tym, takie gabiony są bardzo praktyczne. Przez ich niespotykaną konstrukcję zapewniają nam bardzo dobrą izolację akustyczną od strony ulicy. Większość dźwięków będzie przez nie zatrzymywana, a my będziemy mogli spokojnie odpoczywać na naszej działce. Gabiony tak samo jak kosze gabionowe prosto od producenta mogą być również bardzo estetyczne. Nie muszą być wypełnione byle jakimi kamieniami, możemy wrzucić tam na przykład szkło dekoracyjne, łupki wyglądające jak drewno, czy samo drewno, możemy tam nawet zasiać kwiatki, dzięki temu będą one pełniły funkcję doniczek.

Powiada się również, że takie ogrodzenia gabionowe są ekologiczne, ponieważ przy ich wykonywaniu nie niszczy się terenu, nie używa szkodliwych substancji, a poza tym wypełnione są one naturalnych materiałem. Jednak gabiony mają również wady. Przede wszystkim jest to wspomniana ich estetyka. Nie wyglądają one atrakcyjnie dla wielu osób i przez to są tak rzadko wybierane.

Close Menu