kontakt@salut.com

Piece akumulacyjne to na dzień dzisiejszy jedna z ciekawszych propozycji dla osób chcących ogrzewać pomieszczenie za pomocą energii elektrycznej. Wiele jednak osób nie wie czym ten rodzaj ogrzewana się charakteryzuje, a co za tym idzie jakie są jego wady i zalety i kiedy sprawdza się ono najlepiej.

Charakterystyka pieców akumulacyjnych

grzejnikNajważniejszą zaletą pieców akumulacyjnych jest fakt, że generują one spore oszczędności w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania elektrycznego. Jest to możliwe, dzięki temu, że to urządzenie pracuje w tańszej taryfie, podczas gdy w trakcie trwania tej droższej oddaje jedynie nagromadzone ciepło. Jest to możliwe, dzięki ich budowie, gdzie grzałki znajdujące się w grzejniku ogrzewają elementy akumulacyjne, które gromadzą ciepło, a potem je oddają. Tu jedna uwaga, że by rozwiązanie to było rzeczywiście korzystne konieczne jest korzystanie z oferty dwutaryfowej. W innym wypadku się to nie sprawdzi. Kolejną zaletą jaką mają piece akumulacyjne są niskie koszty eksploatacyjne, a także i fakt, że rozwiązanie to uznawane jest za ekologiczne. Na plus należy także zaliczyć tu fakt, że piece akumulacyjne nie wymagają budowania kotłowni. Dość często jako zaletę podaję się tu także niską awaryjność urządzeń tego typu. Jest to system, który może pracować bezobsługowe, co przekłada się na komfort użytkowania, a co za tym idzie także ten fakt należałoby uznać za plus.

grzejniki pokojoweJeśli chodzi natomiast o wady. To przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o cenie, która jest sporo wyższa niż w przypadku innych rozwiązań z zakresu ogrzewania elektrycznego. Należy tu jednak pamiętać o tym, że wyższa cena zakupy stosunkowo szybko zwraca nam się poprzez oszczędność na samym ogrzewaniu. Niemniej jeśli chodzi o wady to należy tutaj także wskazać na fakt, że grzejniki akumulacyjne są stosunkowo duże (grubsze niż te tradycyjne), jak i na to, że ich waga jest dość duża, co w wielu przypadkach utrudnia kwestie montażu. Pewną niedogodnością może być tu także fakt, że grzejniki akumulacyjne mają dość długi czas nagrzewania się oraz to, że jeden piec jest w stanie ogrzać tylko jedno pomieszczenie. Należy tu także wspomnieć o tym, że piece te wymagają poprawnego montażu, a tym samym i odpowiedniej ekipy, która się tym zajmie.

Jak pokazuje powyższy tekst piece akumulacyjne, zresztą jak każde rozwiązanie, mają tak naprawdę swoje wady i zalety, jednak dla osób chcących ogrzewać dom za pomocą prądu nadal pozostają one jedną z ciekawszych propozycji, która w sposób realny może się przełożyć na obniżenie kosztów ogrzewania domu, zapewniając jednocześnie wysoki komfort cieplny.

Close Menu