kontakt@salut.com

Nowoczesne elewacje z płyt betonowych

Zewnętrzna część każdego budynku jest narażona na bardzo wiele czynników. Zmienność warunków atmosferycznych, promieniowanie ultrafioletowe, stałe nagrzewanie i chłodzenie, oraz mróz niekorzystnie wpływają na większość materiałów budowlanych. Pomimo tego standardowe tynki elewacyjne typu „baranek” zaczynają nas nudzić i poszukujemy innych rozwiązań, które nadadzą budynkom oryginalności.

Płyty betonowe w różnych kształtach

betonowe płyty dekoracyjneArchitekci coraz częściej sięgają po betonowe płyty, które zamontowane na ścianach pięknie się prezentują. Szare płyty są wykonywane w zakładach prefabrykacji na specjalnych stołach wibracyjnych. Przygotowana przez węzeł betoniarski mieszanka betonowa wlewana jest do form, zagęszczana, a po wygładzeniu cała forma jest przechowywana w warunkach wysokiej wilgotności i temperatury. Po kilku dniach ciężkie kafle są wyciągane z form, a po kilku tygodniach, kiedy nabiorą odpowiedniej wytrzymałości, trafiają na miejsce wbudowania. Betonowe płyty dekoracyjne na elewację mogą przybierać rozmaite kształty i kolory. Świetnie sprawdzają się podczas wykańczania obiektów gabarytowych, ponieważ nadają budowli charakteru. Płyty betonowe mogą być podwieszane na specjalnych łącznikach lub przyklejane bezpośrednio do ściany. Tak świetnie sprawdzają się na fasadach budynków, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.

betonowe płyty dekoracyjneNie niszczy ich woda, ponieważ są nienasiąkliwe. Dzięki temu nie ulegają rozsadzeniu przez zamarzającą w kapilarach ciecz podczas mrozu. Promieniowanie UV, które jest nieodzowną częścią słonecznych dni, nie powoduje kruszenia i łuszczenia się materiału. Ponieważ beton ma znaczą wytrzymałość na ściskanie nie musimy obawiać się o to, że płyty ulegną uszkodzeniu mechanicznemu. Nowoczesne kafle dekoracyjne na elewacji doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem lub szkłem. Tworzenie takich konfiguracji wygląda niezwykle estetycznie i pozwana na uzyskanie bardzo innowacyjnych efektów. Dzięki temu budynki wyglądają bardzo nowocześnie, a jednocześnie elegancko. Ułożenie takich płyt jest również znacznie mniej pracochłonne niż montaż drobnowymiarowych elementów wykończeniowych.

Nawet jeżeli podczas montażu zostaną one uszkodzone w jakimś niewielki stopniu, to w bardzo prosty sposób można je naprawić, zaklejając uszczerbki zaprawą. Dzięki temu, że płyty elewacyjne są odporne na korozję nie będziemy musieli ich impregnować lub wymieniać na nowe po kilku latach eksploatacji. Jeżeli zastosujemy takie płyty, to z pewnością nasza elewacja będzie długo pięknie i nowocześnie wyglądać.

Close Menu