kontakt@salut.com

Nowoczesna budowlana automatyka

Wszyscy wiemy jak ważna jest w dzisiejszych czasach jest oszczędność. Dotyczy to zarówno naszego czasu, jak i zużycia materiałów. Dlatego tak bardzo przydatne oraz niezbędne stają się dla nas nowoczesne urządzenia, pozwalające na zwiększenie naszego komfortu.

Automatyka, która ułatwiająca pracę

Automatyka budowlanaTakim ułatwieniem jest między innymi automatyka budynkowa. To skomputeryzowana sieć przeznaczona do obsługi oraz kontrolowania instalacji wewnątrz budynku. Odnosi się to między innymi do instalacji elektrycznych oraz mechanicznych. Jeszcze do niedawna automatyka budynkowa była bardzo niszową dziedziną, o której mało kto słyszał. Z czasem coraz więcej osób oraz firm zdecydowało się na jej wybór. Mała popularność wynikała z wysokich kosztów jej zainstalowania. Przeszkodą był także mały wybór urządzeń komunikacyjnych. Bardzo przydatna okazuje się w przypadku kontrolowania systemów ogrzewania w naszym domów. Za pomocą tych urządzeń sterujących mamy możliwość kontrolowania pracy systemów grzewczych, kotłów gazowych konwencjonalnych oraz kondensacyjnych.

Automatyka budowlanaNajnowocześniejsze rozwiązania techniczne i cyfrowe stwarzają możliwość szybkiej, sprawnej komunikacji między systemem grzewczym a urządzeniem mobilnym, do których należy nasz smartphone, tablet lub laptop. Za ich pomocą możemy sterować urządzeniami zainstalowanymi w naszym domu. Dzięki automatyce budowlanej możemy regulować parametry oraz opcje kotła. Istnieje także możliwość szybkiego wprowadzania zmian w funkcjach danego urządzenia. Dzisiaj automatyka budowlana staje się coraz powszechniejsza nawet w domach, niegdyś była opłacalna jedynie w budynkach o dużej powierzchni, głównie użyteczności publicznej. Powszechnie stosowano ją również w wielkich biurowcach. Sprawny oraz dobry system zarządzania pozwala nadzorować pracę instalacji, które są szczególnie niezbędne, jeżeli chodzi o funkcjonalność budynku. Wśród nich można wymienić monitorowanie i sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją oraz wentylacją. Umożliwia także kontrolę jakości energii elektrycznej. Na potrzeby automatyki budynkowej stworzono specjalne aplikacje, dzięki które w znacznym stopniu ułatwiają monitorowanie instalacji. Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne w pracy osób, które odpowiedzialne są bezpieczeństwo oraz technologię w budynku, mowa tu o ochroniarzach oraz obsłudze technicznej.

Należy również wspomnieć, że automatyka budynkowa jest powszechnie stosowana w tak zwanych inteligentnych domach. Za jej pomocą można również kontrolować światło oraz odtwarzanie multimediów i muzyki w naszych czterech kątach.

Close Menu