kontakt@salut.com

Każde gospodarstwo domowe produkuje swoje własne ścieki, dlatego też odpowiedzialne jest za zajmowanie się nimi względem odpowiednich standardów i regulacji, które określone są w wielu przepisach. Oczywistym jest, że nie możemy się tym zajmować jak nam się podoba, gdyż są to substancje toksyczne i szkodliwe dla środowiska naturalnego, dlatego też ich pozbywanie się do niego jest surowo zakazane, gdyż mocno może wpłynąć na lokalny ekosystem.

Oczyszczalnie ścieków i filtracja

biologiczne oczyszczalnie ściekówZa wylewanie ścieków do lasów, rzek, czy jezior grożą ogromne kary, które zdecydowanie przekraczają ceny instalacji, które mogłyby nam pomóc zająć się tego typu nieczystościami w sposób należyty i przewidziany przez wszelkiego rodzaju przepisy, które regulują użytkowanie tego typu systemów. Istnieją różne ich typy, które posiadają bardzo różną wydajność. Bardzo tradycyjną metodą zajmowania się nieczystościami są zbiorniki na szambo, które są betonowymi, lub plastikowymi strukturami wkopywanymi w ziemie i gromadzącymi takie odpadki do czasu przyjazdu wozu asenizacyjnego, który je opróżni. Wizyty takiego wozu zależnie od pojemności, będą częstsze, lub rzadsze. Jednak i tak musimy się przygotować na taką wizytę co maksymalnie parę miesięcy, aby taki zbiornik się nie zapełnił, co generuje spore koszty wynajmowania takiego wozu. Kolejną wadą takiej instalacji jest nieprzyjemny zapach jaki generuje, gdyż taki zbiornik musi posiadać odpowiednie odpowietrzenie.

biologiczne oczyszczalnie ściekówZdecydowanie lepszą opcją, która podbija rynek w ostatnich latach są przydomowe oczyszczalnie ścieków, które oprócz gromadzenia nieczystości, także na bieżąco je filtrują, co jest rozwiązaniem niesamowicie ekologicznym i oszczędnym. W przeciwieństwie to szamba, taki zbiornik musi być opróżniany zwykle tylko raz na rok. Ostatnio stały się niesamowicie popularne wszelkiego rodzaju biologiczne oczyszczalnie ścieków Wielkopolskie jest jednym z województw, gdzie kompletnie podbiły one rynek gospodarowania ściekami. Możliwości filtracyjne zbiorników wysokiej jakości to nawet około 1600 litrów na dobę, co jest niesamowicie wydajnym wynikiem. Pozwala to na bieżąco filtrować fekalia, dlatego też pojemność takich zbiorników jest zdecydowanie większa. Przefiltrowane ścieki stają się uzdatnioną wodą, którą można wykorzystać w wielu aspektach gospodarstwa domowego, oczywiście nie nadaje się ona do picia, jednak można wykorzystać ją w wielu, innych celach.

Wiele osób często podłącza zbiornik czystej wody oczyszczalni do spłuczki toaletowej, czy też używa jej do nawadniania swoich trawników. Ilość możliwości jest spora, a sama instalacja jest bardzo oszczędna.

Close Menu