Naturalny dom dla niecierpliwych

Postawienie i wykończenie murowanego domu zajmuje przeciętnie około półtora roku, czasem dłużej. Mocne skrócenie tego czasu jest właściwie niemożliwe, ponieważ domy budowane w technologii „mokrej” muszą mieć czas na wyschnięcie, zanim przystąpi się do prac wykończeniowych.

drewniany sufitRozwiązaniem dla osób, które nie chcą tyle czekać, ale marzą o ukończeniu domu w kilka miesięcy – a przy tym o posiadaniu domu, który będzie wyglądał nietuzinkowo i stanie się zdrowym miejscem do mieszkania i wypoczynku – są domy drewniane z bali.

drewniane schody i bielone ścianyDomy drewniane wracają do łask w wielu krajach, a popularności nigdy nie straciły np. w krajach skandynawskich. Biorąc pod uwagę tamtejszy surowy klimat, można mieć pewność, że w Polsce domy z bali będą ciepłe i komfortowe również w zimie. Możliwe jest nawet postawienie takiego domu bez dodatkowego ocieplenia: jeśli bale mają grubość 200-300 mm, to izolacja nie będzie raczej potrzebna.

Jedyne prace „mokre” w stawianiu tego typu domu to przygotowanie fundamentów. Kiedy te są gotowe, prace ze stawianiem budynku można prowadzić bez względu na porę roku. W sprzyjających warunkach budowę wraz z pełnym wykończeniem wnętrza można zamknąć w kilku miesiącach.

Co ciekawe, coraz więcej osób decydujących się na tę technologię wybiera domy drewniane pod klucz – co znaczy, że po wstawieniu mebli i wniesieniu przedmiotów osobistych mogą zamieszkać od razu po odebraniu kluczy. Takie rozwiązanie do minimum ogranicza czas, jaki trzeba poświęcić na typowo budowlane i wykończeniowe problemy, na które można natknąć się w czasie stawiania każdego domu. Przyszli właściciele nie muszą się o nic martwić, ponieważ rozwiązaniem wszystkich problemów zajmie się wyznaczona do tego, doświadczona osoba.

Drewniane domy są wykonane z ekologicznego materiału i cechuje je wyjątkowe ciepło drewna, które tworzy we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę. Co więcej, takie domy są również zdrowe, ponieważ panuje w nich odpowiedni mikroklimat.

dom z bali budowa   drewniany stół