kontakt@salut.org.pl

Napędy do bram dwuskrzydłowych – nie tylko elektryczność

Automatyczne ogrodzenie przede wszystkim kojarzy się nam z zastosowanymi rozwiązaniami elektrycznymi. Jednak nie w każdym przypadku będzie to jedyne rozwiązanie. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre z elementów automatyki bram będą działały najlepiej w połączeniu z innymi. 

Napędy do bram dwuskrzydłowych i innych

Brama dwuskrzydłowa

Nie koniecznie jest to rzecz, z której na pierwszą myśl zdajemy sobie sprawę. Jednak można to bardzo łatwo wytłumaczyć na przykładzie siłowników do bram. Rozróżniając rodzaje bram, musimy również nauczyć się odróżniać wszystkie dodatkowe elementy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda część działa jednakowo dobrze w każdym przypadku. Jednak niekiedy duże znaczenie mają również zasady działania danego elementu. Automatyka do bram będzie opierała się na kilku na raz. Doskonale obrazują tą sytuację solidne napędy do bram dwuskrzydłowych. Jak sama nazwa wskazuje będą one służyły do bram otwieranych, z dwoma skrzydłami. Jednak jakie są różnice pomiędzy tym napędem, a napędami do bram przesuwnych? Zasadnicza różnica to oczywiście zastosowane siłowniki do bram. Jak już wspominaliśmy wcześniej niektóre nowoczesne rozwiązania są na tyle skuteczne, wyłącznie przez umiejętne połączenie kilku technologii. Oczywiście napędy do bram przesuwnych również są nowoczesne i jak najbardziej efektywne. Jednak one działają tylko i wyłącznie jako element elektryczny. Budowa takiego napędu jest można powiedzieć bardziej skomplikowana pod względem połączeń i okablowania. Jednak jeśli chodzi o elementy składowe z całą pewnością jest prostszy. Napędy do bram skrzydłowych z zamontowanym siłownikiem to już dwa elementy. Sposób w jakim ze sobą współdziałają jest doskonałym przykładem na to, że technologia to nasza przyszłość. Jednak jakie dwie zasady działania są w nich połączone? Oczywiście każdy z nas może się łatwo domyślić, że działa tam przede wszystkim elektryka. To dzięki temu możliwe jest zdalne sterowanie bramą i skorzystanie z możliwości jakie dają piloty do bram. Jednak przy tym wszystkim działa jeszcze siłownik. Tam główne zadanie odgrywa pneumatyka i hydraulika. Zatem można by powiedzieć, że napędy do bram skrzydłowych będą szczególnie skuteczne, ponieważ są wspierane przez dwa elementy działające według swojej zasady. Nie możemy zapominać jednak o tym, że siłownik będzie w stanie działać jedynie w połączeniu z napędem.

Tylko to połączenie da nam gwarancję automatycznego ogrodzenia. Jak jasno widać nowoczesne automatyczne ogrodzenia to połączenie różnego rodzaju technologii. To, że połączono różne zasady działania w celu uzyskania jednakowego efektu, daje gwarancję jak najwyższej jakości. Przede wszystkim daje to również ogrodzenie automatyczne, działające bez zastrzeżeń.

Close Menu