Najnowocześniejsze rusztowania elewacyjne

Rusztowania elewacyjne stosowane są w różnych sytuacjach. Przede wszystkim jednak za ich pomocą naprawia się bądź ociepla wysokie budynki. Jednak by robić to poprawnie i bezpiecznie, należy dopasować do nich odpowiednią konstrukcję. Właśnie dlatego firmy produkują bardzo dużo różnych rodzajów rusztowań, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Niezawodne rusztowanie Plettac

rusztowanie elewacyjne plettacPosiadając placówkę, która zajmuje się prowadzeniem remontów na wysokości, należy zaopatrzyć się w konkretnie sprzęty. Przede wszystkim każdy pracownik powinien być wyposażony w ochronny kombinezon, kask, rękawiczki, a także buty. Obowiązkowe jest również przeszkolenie z maszyn, a także poruszania się po danej konstrukcji. Kiedy powyższe rzeczy zostaną odpowiednio zrobione, można zająć się kupnem rusztowania. Najważniejsze jest, by dobrać je do prac, które mają być wykonywane. W związku z tym na rynku wyróżnia się kompozycje warszawskie, rurowo-złączkowe, modułowe, a także ramowe. Zdecydowanie najpopularniejsze są pierwsze z nich, które zaliczają się do konstrukcji kolumnowych. Wykonywane są ze specjalnej stali, która jest ocynkowana ogniowo. Rury i poprzeczki stabilizujące łączy się w nich za pomocą złącz czopowych, czyli bezśrubowo.

rusztowanie elewacyjne plettacOczywiście na sam koniec, pomiędzy nimi układa się podesty, które w zależności od wygody mogą być wykonane z drewna, stali bądź aluminium. Wśród rusztowań wyróżnia się także wcześniej wspomniane rurowo-złączkowe. Charakteryzują się przede wszystkim stalowymi rurami, które są ocynkowane i lakierowane. Dodatkowo wyposażane są w drabinki przystawne, które ułatwiają poruszanie się po całej konstrukcji. Z kolei rusztowania modułowe, najlepiej spełnią swoją funkcję przy wysokich budynkach. Dużą zaletą jest możliwość rozbudowania ich w dowolnym kierunku, w związku z tym najczęściej spotkamy je rozłożone przy wieżowcach, ale także w zakładach przemysłowych, czy stoczniach. Ostanie na liście, czyli tzw. konstrukcje ramowe, są bardzo łatwe w montażu, jak i w demontażu. Bez problemu można zakładać na nic różnej szerokości pomosty. Nowoczesne rusztowanie elewacyjne Plettac jest z pewnością niezawodne przy większości prac wysokościowych. Jednak należy pamiętać, by dobierać je odpowiednio do danego budynku, tak by, jak najlepiej spełniły swoją funkcję, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo osobom, które się po nich poruszają.

Każda konstrukcja, która umożliwia prace na wysokości, powinna zostać odpowiednio sprawdzona przed użyciem. Jeśli firma potrzebuje zaopatrzyć się w wielofunkcyjne rusztowania, najlepiej jest zapoznać się z ofertą firmy Plettac, która udostępnia jedne z najlepszych produktów na rynku.