Wybór stolarki otworowej to ważna kwestia, na której należy skupić się na początku etapu wykończenia wnętrz. Trzeba mieć tu na względzie zarówno parametry techniczne drzwi i okien, jak i ich wygląd zewnętrzny. W przypadku okien, duże znaczenie dla ich wyglądu ma nie tylko rama okienna, ale i szprosy.

Co oferują nam producenci drzwi i okien?

Okna Szprosy stanowią podstawowy element konstrukcyjny, który pozwala podzielić szybę okienną na mniejsze części, zwiększa to sztywność okna, a przy tym umożliwia uzyskanie konkretnego efektu estetycznego. Szprosy mogą być też naklejane lub międzyszybowe. Te naklejane montowane są na zewnętrznej powierzchni szyby, zaś międzyszybowe – wewnątrz, w ramce międzyszybowej. Drugą istotną część okna stanowi okucie – w ofercie producentów znajdują się okucia wyposażone w funkcję mikrowentylacji, a także okucia antywłamaniowe, które skutecznie zmniejszają możliwość włamania. Jeśli chodzi o efekt estetyczny, znaczenie mają również elementy ozdobne – są to różnego rodzaju listwy ozdobne. Z kolei, biorąc pod uwagę akcesoria dodatkowe, warto zwrócić uwagę między innymi na nawiewniki okienne oraz moskitiery. Nawiewniki pozwolą na właściwą wentylację pomieszczeń – powietrze we wnętrzu domu będzie odznaczać się zawsze odpowiednimi parametrami: wilgotnością i właściwą czystością. Moskitiery z kolei zapobiegają dostawaniu się owadów i insektów do domu.

drzwi wejścioweKażda firma, która produkuje okna i drzwi w Białymstoku, posiada w swoim asortymencie także rolety zewnętrzne i okiennice. Okiennice polecane są osobom, którym zależy na oryginalnym charakterze elewacji – stanowią one naprawdę atrakcyjny element dekoracyjny. Rolety zewnętrzne zaś chronią nie tylko przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, ale także przed uszkodzeniami – to istotne zwłaszcza, jeżeli okna znajdują się na parterze. W przypadku wyboru drzwi, warto kierować się materiałem, z którego zostały one wykonane: najlepiej sprawdzają się materiały o dobrych właściwościach termoizolacyjnych, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu energooszczędności budynku. Nowoczesne rozwiązania opierają się między innymi na wykorzystaniu tak zwanych ciepłych progów, czyli progów, których konstrukcja zapobiega powstawaniu mostków termicznych, co ma duże znaczenie dla ograniczenia uciekania ciepła z pomieszczeń.

W ofertach producentów znajduje się szeroki wybór zewnętrznych i wewnętrznych drzwi drewnianych, które spełniają warunki budownictwa pasywnego. Z pewnością wysokiej klasy stolarka otworowa będzie charakteryzować się atrakcyjnym wyglądem, jak i szczelnością.

Close Menu