kontakt@salut.com

Meble shabby chic i ich samodzielne wykonywanie

Wielu z nas zakłada, ze dekoracje do domu powinny być czymś kupionym w sklepie. W końcu tam wystarczy wejść, przejść się między półkami, porozglądać się trochę, znaleźć to co nam odpowiada i pójść do kasy.

Własne meble shabby chic wymagają pracy

meble shabby chicNie musimy się zbytnio wysilać. Poza tym, w takim sklepie możemy znaleźć wiele dekoracji w różnym stylu, więc każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jednak kupowanie rzeczy w sklepie internetowym jest nudne. Każdy może kupić takie rzeczy. Pora na samodzielne wykonywanie dodatków do wnętrz. Od czego zacząć? Na pewno musimy zastanowić się jakie dekoracje do domu są nam potrzebne. Czy potrzebujemy misy na owoce? Wazonika? Świecznika? A może ozdobnych pudełeczek na biżuterie i inne drobiazgi? Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Jeśli lubimy lampy w stylu prowansalskim to mamy dwie możliwości ich samodzielnego wykonania. Możemy kupić gotową lampkę i przerobić ją na styl prowansalski, lub możemy ją złożyć samodzielnie. Taki lampion możemy pomalować na biały, przecierany kolor i gotowe. Możemy także samodzielnie kupić kilka kawałków drewna i zbić taką lampkę, ale to wymaga więcej pracy. Nawet meble shabby chic możemy samodzielnie wykonać, więc to to jest zrobienie jednej lampki? Przejdźmy teraz dalej. Bardzo modny jest obecnie decoupage. Jest to technika naklejania papierowych ozdób na drewniane obiekty, przez co nadaje się im nowego charakteru. Taka technika jest pozornie prosta, ale wszystko trzeba wykonywać bardzo dokładnie i delikatnie, żeby wszystko wyglądało jak należy. Popularne stały się także lustra dekoracyjne.

Nie musimy kupować gotowych ,,zestawów” takich luster, tylko kupić kilka lustereczek w różnym kształcie i samodzielnie je zestawić ze sobą. Taka dekoracja na ścianie na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju i świetnie będzie się prezentowała w każdym pomieszczeniu.

Close Menu