kontakt@salut.com

Klasyczne drewniane meble w kuchni

Zarówno słowo „kuchnia” jak i „drewno” wywołują podobne skojarzenia. Obydwa symbolizują ciepło oraz rodzinną atmosferę. W przypadku kuchni mówi się, że to serce każdego domu. Powinna być nie tylko jak najbardziej funkcjonalna, ale również estetyczna. Ludzie dzielą się na dwa typy – jedni traktują kuchnię jedynie jako pomieszczenie, gdzie przygotowuje się posiłki, inni natomiast odnoszą się do niej jak do najważniejszego miejsca w całym domu. To tutaj nie tylko powstają posiłki, ale również przyjmuje się gości, rozmawia się z rodziną i z przyjaciółmi. Podejście w dużej mierze zależy od naszego wychowania, tego co wynieśliśmy z domu rodzinnego.

Kuchnia z drewna jako serce domu

Modna kuchniaWiele osób, które traktują kuchnię jako „serce domu” uważa, że pasują do niej jedynie drewniane meble. Nowoczesne, minimalistyczne meble mogą znaleźć się w sypialni czy w salonie, tutaj nie pasują. W trendach wnętrzarskich coraz bardziej modne stają się klasyczne meble kuchenne drewniane. Współczesny rynek oferuje naprawdę wiele ich rodzai. W przeciwieństwie do tego co było jeszcze kilkanaście lat temu, polscy producenci mają w swoim asortymencie zarówno meble sosnowe, dębowe, bukowe, jesionowe, jak i pomalowane na różne kolory. Kuchnie Polaków podbiły w ostatnim czasie te w kolorze białym oraz szarym. Od razu dodają całemu wnętrzu stylu i klasy.

KuchniaModa na te kolory przyszła z zachodu, między innymi w stylu angielskim białe meble są bardzo charakterystyczne. A jaki typ drewna preferują Polacy? Według producentów najchętniej sprzedają się meble wykonane z dębu oraz buku. Zwłaszcza ten pierwszy materiał kojarzy się z solidnością i trwałością. Nie bez powodu mówi się, że ktoś lub coś jest „silne jak dąb”. Chociaż na pierwszy rzut oka wszystkie drewniane meble w kuchni są do siebie podobne, tak naprawdę wiele z nich się różni. Trzeba jednak się im przyjrzeć. Często są misternie ozdobione, niekiedy wystarczy jeden mały detal, taki jak dekoracyjna listwa wykończeniowa czy wzory wykonane przez żłobienia. Dopełnieniem drewnianego kompletu mebli są uchwyty. Oprócz czysto praktycznej roli, są dopełnieniem stylu danych mebli. Do klasycznego pasują uchwyty porcelanowe oraz mosiężne. Nawet najprostszym szafkom dodają określonego charakteru.

Po zakupie wybranego kompletu mebli, kolejnym krokiem jest wybór blatu, do tych bardziej tradycyjnych mebli idealnie będą pasować blaty imitujące marmur lub nawet drewniane, jednak trzeba pamiętać, że powinien być on w kontrastowym kolorze. Klasyczne meble wykonane z omawianego materiału będą doskonałym pomysłem nie tylko dla miłośników tradycji, ale również dla tych którzy preferują bardziej nowoczesne rozwiązania.

Close Menu