kontakt@salut.com

Kiedy izolacja przeciwwodna jest potrzebna?

Jeżeli zamierzamy budować nasz dom jednorodzinny na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir czy piasek to konieczne będzie zastosowanie lekkiej izolacji przeciwwilgociowej.

W jakich sytuacjach stosować różne izolacje?

izolacja przeciwwilgociowaW innych przypadkach możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po bardziej zaawansowane izolacje przeciwwodne. Do takich przypadków możemy zaliczyć sytuację, w której struktura podłoża, na której posadowiony zostanie dom uniemożliwia swobodny odpływ wody opadowej. W taki sytuacjach solidnie wykonana izolacja przeciwwodna będzie niezbędna. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Wiadomo, że izolacja przeciwwilgociowa czy też hydroizolacja piwnicy mogą odznaczać się różnymi parametrami. Przed podjęciem decyzji w zakresie tego czy izolacja piwnicy w naszym domu będzie konieczna, najlepiej dokładnie zbadać strukturę podłoża. Usługi geologiczne są w tej chwili łatwo dostępne, więc nie powinno być z tym problemu. Oczywiście przy pewnych niesprzyjających okolicznościach może okazać się, że lokalne warunki atmosferyczne czy też lokalny mikroklimat ma przełożenie na zwiększone zapotrzebowanie w zakresie izolacji przeciwwodnych. W takich sytuacjach możemy być postawieni przed kłopotliwą konieczność wdrożenia poprawek w zakresie izolacji przeciwwilgociowej już po wybudowaniu budynku. Najlepiej przeprowadzać tego rodzaju prace jeszcze na etapie budowy, ale nie zawsze jest to możliwe.

Czasami symptomy zbyt wilgotnego powietrza, takie jak grzyby pleśniowe widoczne na ścianach, pojawiają się dopiero po jakimś czasie od zakończenia robót budowlanych związanych z budową domu jednorodzinnego.

Close Menu