kontakt@salut.com

Salon i kuchnia to dwa miejsca w mieszkaniu, które są najczęściej remontowane. Wiele osób odkłada remont łazienki na później, nie myśląc o niej jako priorytecie. Ważne jest jednak, aby tam również czuć się swobodnie i komfortowo. Kabina prysznicowa to jedna z ważniejszych decyzji, w związku z czym trzeba porządnie zastanowić się nad tym jaka kabina będzie odpowiednia do naszej łazienki.

Kabina prysznicowa do mieszkania

kabiny prysznicoweWybór kabiny prysznicowej, która zadowoli wszystkich domowników i jednocześnie będzie dopasowana do stylu i wielkości łazienki nie jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego podczas zakupów warto kierować się kilkoma czynnikami. Pierwszym i jednocześnie najbardziej istotnym czynnikiem jest wybór miejsca, w którym ma stanąć kabina. Kabina narożnikowa to świetne rozwiązanie w łazience, w której nie ma tak dużo miejsca. W ten sposób kabina zajmuje mniej miejsca, niż gdyby stała normalnie przy ścianie. Do większych łazienek lepiej nada się kabina wolnostojąca, przyległa tylko do jednej ściany. Jeśli ustawi się taką kabinę na wprost drzwi ma się gwarancje, że będzie ona w centrum uwagi zaraz po wejściu do łazienki. Kabina może być przymocowana na trzy różne sposoby – do brodzika, do wanny albo do podłogi. Kabina przymocowana do brodzika to najlepsza wybór, gdy domownicy to osoby starsze, którym o wiele ciężej wejść do wanny. Z kolei wanna z kabiną to uniwersalny pomysł, niezależnie od wieku.

kabiny prysznicoweŚwietnie sprawdzi się w mieszkaniu, w którym domownicy nie chcą rezygnować z wanny, a nie mają tak dużo miejsca w łazience, aby ustawić osobno prysznic. Bardzo mocne i nowoczesne są kabiny mocowane do podłogi, ze względu na swój unikalny wygląd. Ich zaletą jest również łatwość w utrzymaniu w czystości. Jeśli chodzi szkło, powinno mieć mniej więcej 8 mm grubości, aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla domowników. Kabiny prysznicowe produkowane w Gdańsku są wytwarzane ze szkła lub akrylu. Szkło będzie oczywiście bardziej wytrzymałe niż akryl, ale też droższe. Warto również zwrócić uwagę na sposób otwierania się kabiny. Istnieją kabiny, w których drzwi otwierają się na zewnątrz oraz takie, gdzie po prostu się przesuwają. Wszystko zależy od ilością miejsca, jaką dysponujemy. Jeśli nie ma problemu ze swobodnym otwieraniem kabiny na zewnątrz to będzie to najlepsza opcja do wyboru. Jednak jeśli łazienka jest naprawdę mała najlepsze będą przesuwane drzwi.

Takie rozwiązanie najczęściej spotykane jest w kabinach narożnych. To są najważniejsze czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kabiny. Oczywiście można jeszcze zwrócić uwagę na dodatki, takie jak dysze do masażu, deszczownica albo radio. Dla niektórych właśnie te rzeczy mogą mieć największe znaczenie.

Close Menu