kontakt@salut.com

Jeśli mamy własną posesję, na której chcemy postawić dom, powinnismy pamiętać, że istotny jest nie tylko sam budynek, ale także jego otoczenie. To dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na zaprojektowanie ogrodu, budowę tarasu, a także na ogrodzenie. Jeśli wszystkie kwestie chcemy realizować samodzielnie, powinniśmy dobrze zastanowić się nad doborem odpowiednich materiałów oraz zakupem odpowiednich rzeczy. Zacznijmy od tarasu.

Atrakcyjne deski drewniane na taras

modrzewie syberyjskie Oczywiście możemy zamontować na nim płytki, jednak jeśli chcemy, aby taras stanowił swego rodzaju łącznik między domem a ogrodem, o wiele lepiej sprawdzą się naturalne materiały, a więc drewno. Poprzez impregnację desek nie będzie mowy o ich uszkodzeniu przez negatywne czynniki atmosferyczne, jak i przez owady. Pytanie jednak, jakie drewno sprawdzi się najlepiej? Najczęściej spotkać możemy deski wykonane z sosny, modrzewia lub z drewna egzotycznego czyli bangkirai. Warto przyjrzeć się dokładniej poszczególnym propozycjom. Jeśli chodzi o modrzewie syberyjskie Warszawa jest miastem, w którym wiele firm zajmujących się sprzedażą materiałów na taras, proponuje deski właśnie z tego drewna. To dlatego, że wyróżniają się one przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem – słoje są ułożone w sposób ciekawy, zaiste dekoracyjny, a do tego dochodzą atrakcyjne kolory.

modrzewie syberyjskie Możemy wybrać jasnobrązowe lub prawie pomarańczowe drewno. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Oczywiście jednak nie tylko wygląd jest istotny, ale też parametry techniczne. W przypadku modrzewia syberyjskiego mowa jest tutaj o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie pleśni czy grzybów. Po upływie lat takie deski dalej będą wyglądały bardzo dobrze. Z kolei bangkirai, czyli drzewo egzotyczne, stało się popularne w naszym kraju dopiero niedawno, przede wszystkim ze względu na to, że w odróżnieniu od klasycznych, znanych u nas rodzaju drewna, to własnie drewno egzotyczne nie wymaga konserwacji. Pochodzi w końcu z ciepłych krajów, gdzie intensywne opady są na porządku dziennym, dlatego nasze warunki klimatyczne nie są żadnym problemem dla takiego drewna – jest ono całkowicie odporne na nasze czynniki atmosferyczne.

Ten brak konieczności konserwacji jest zaletą, jednak mimo tego wiele osób decyduje się na olejowanie bangkirai, gdyż w ten sposób zachowana zostaje świezość koloru mimo uplywu czasu. Jak widać, zarówno modrzew syberyjski, jak i bangkirai, ma wiele zalet, równie wiele dobrego można powiedzieć na przykład o sośnie, ale też o deskach kompozytowych. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem.

Close Menu