Jak urządzić małą kuchnię, aby była funkcjonalna?

Małe pomieszczenia są zawsze problematyczne. Na niedużym metrażu umieścić musimy całe niezbędne nam na co dzień wyposażenie. Największym problemem są małe kuchnie, ponieważ podczas przygotowywania potraw najczęściej potrzebujemy pewnej ilości miejsca.

Kuchnie szyte na miarę

kuchnie Dodatkowo mała ilość przestrzeni przekłada się na małą ilość mebli, a to z kolei wymusza konieczność ograniczenia sprzętów kuchennych do minimum. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemy, a są nim meble na wymiar. Do małej kuchni, najtrudniej jest dobrać meble. W sklepach z wyposażeniem meblowym ciężko będzie nam znaleźć produkt, który idealnie wpasuje się w naszą przestrzeń, a jej optymalne wypełnienie jest bardzo ważne w przypadku ciasnych kuchni. Ponadto sam rozmiar to nie wszystko, ważna jest także funkcjonalność mebli. Wygodnym rozwiązaniem do chowania i wyciągania sprzętów kuchennych są szuflady. Głębokie i wysokie półki uniemożliwiają swobodne wyciągania garnków, robotów kuchennych, a także talerzy. Natomiast szuflada pozwala wysunąć całą zawartość na zewnątrz mebla, dzięki czemu możemy bez wysiłku wyjąć to czym jesteśmy zainteresowani.

kuchniaZ pewnością na uwagę zasługują kuchnie wykonywane w Krakowie. Stosunkowo niskie ceny i wysoka jakość krakowskich mebli przekłada się na duże zainteresowanie inwestorów tymi produktami. To co wyróżnia meble wykonywane na wymiar od tych dostępnych w sklepach meblowych to wysoka jakość wykonania, a także długoletnia żywotność. Kuchnia nie należy do pomieszczeń, których remont przeprowadzamy często w związku z czym konieczne jest by meble które zakupimy służyły nam długo, przy jednoczesnej intensywnej eksploatacji. Zamówione u stolarza meble, wykonywane są z pełną precyzją i indywidualnym podejściem. Stolarz sam je skręca i wykańcza, natomiast meble przeznaczone do sprzedaży w sklepach meblowych produkowane są hurtowo, najważniejsze jest zatem to by były wytwarzane szybko. Nie można zapomnieć również o możliwości dostosowania wyglądu mebli na wymiar do swoich upodobań stylistycznych. Wyposażenie meblowe wykonywane pod indywidualne zamówienie wykonywane są z materiałów, które zażyczy sobie klient. Konsument także decyduje o ich wykończeniu.

Z pośród kilkuset propozycji firmy wykonującej meble na wymiar, klient decyduje o ich kolorze, rodzaju zastosowanych uchwytów, elementach ozdobnych itp. Kupując wyposażenie z pewnością warto jest zastanowić się nad tym tworzonym pod klienta. W ten sposób mamy możliwość uzyskać produkt idealnie dostosowany do naszych potrzeb i upodobań wizualnych.