Innowacyjne grzejniki kanałowe

Decydując się na kupno domu lub nowego mieszkania często zwracamy uwagę na udogodnienia jakie zostały zainstalowane. Jednym z najważniejszych najważniejszych kryteriów na jakie większość klientów zwraca uwagę jest ogrzewanie. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii na rynku pojawiło się wiele innowacyjnych rozwiązań zdolnych spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów.

Grzejnik w podłodze

grzejniki kanałoweJednym z najczęściej wybieranych obecnie sposobów ogrzewania jest konwektor kanałowy. Ten typ ogrzewania to sprawdzony sposób na podnoszenie temperatury w których okna sięgają podłogi. Grzejnik kanałowy w żaden sposób nie zasłania widoków oraz nie blokuje swobodnego dostępu do wcześniej wspomnianych przeszkleń. Niewątpliwą zaletą takiego grzejnika jest to, że może mieć dowolną długość. Wnętrza jasne oraz otwarte są obecnie najmodniejsze i uważana za najbardziej designerskie. Duże okna sięgające do samej ziemi są obecnie coraz bardziej popularnie i wybierane przez coraz większą ilość klientów. Grzejnik kanałowy ukrywany jest w specjalnie przygotowanej wnęce w podłodze i zamaskowany specjalną kartką. Ten typ grzejnika umieszczany jest przy oknach z bardzo prostego powodu. Dostarcza on największe ilości ciepła w miejscu gdzie są jego największe straty. Na rynku dostępne są dwa typy grzejników kanałowych: z konwekcją naturalną oraz wymuszoną. Pierwszy typ wyposażony jest w specjalistyczną przegrodę, której zadaniem jest oddzielanie napływającego w stronę konwektora zimnego powietrza od tego już nagrzanego, które jest rozprowadzane do pomieszczenia.

grzejniki kanałoweDzięki zastosowaniu tego triku powstaje tak zwany komin konwekcyjny. Natomiast drugi typ grzejników z konwekcją wymuszoną działa dzięki przepływowi powietrza które jest kontrolowane po przez wentylator zasilany energią elektryczną. Decyzję o tym czy będziemy używać grzejnik kanałowy musimy podjąć już w momencie projektowania domu lub budynku wielorodzinnego. Spowodowane to jest tym iż w odpowiedni sposób trzeba przygotować kolejne warstwy podłoża lub wystarczająco mocno wzmocnić strop. Reasumując ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych i jednocześnie najczęściej wybieranych rozwiązań na rynku budowlanym. Potrafi w bardzo szybko sposób ogrzać pomieszczenie, a dzięki strategicznym umieszczeniu notuje bardzo małe straty już wygenerowanego ciepła.

Koszta takiej instalacji są bardzo zróżnicowane i zależne przede wszystkim od długości całego systemu grzewczego oraz rodzaju konwekcji jaka jest montowana. Decydując się na grzejnik kanałowy zaoszczędzimy sporo miejsca, ponieważ zrezygnujemy ze standardowych grzejników montowanych na ścianie.