kontakt@salut.org.pl

Ile wynosi żywotność pompy ciepła?

Wybór projektu instalacji sieci grzewczej to jedna z kluczowych decyzji w trakcie realizacji inwestycji budowlanej, bowiem blisko 60% rocznych kosztów związanych z energią elektryczną stanowi zaopatrzenie budynku w ciepło. Dostępne na rynku urządzeń grzewczych nowoczesne pompy ciepła to synonim ekologii oraz innowacji, który może zapewnić nam oszczędności rzędu od 50 do nawet 70% w porównaniu z zastosowaniem popularnych paliw takich jak gaz ziemny czy olej opałowy.

Pompy ciepła dobrze zainstalowana

pompy ciepłaTakie instalacje ferują możliwość utrzymania optymalnego poziomu temperatury wewnątrz pomieszczeń niezależnie od pory roku umożliwiając efektywne ogrzewanie w okresie zimowym oraz wydajne chłodzenie latem. Wybór pompy ciepła jest uzależniony od możliwości geologicznych terenu inwestycji oraz potrzeb jej przyszłych użytkowników. W ofertach poszczególnych firm znajdziemy m. in. pompy typu powietrze- woda inwertowe przystosowane do możliwości ogrzewania jak i klimatyzowania pomieszczeń czy pompy gruntowe. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na osiąganie temperatury pracy dolnego źródła wynoszącej 650⁰C bez dodatkowej konieczności wspomagania grzałką, dzięki czemu minimalizujemy koszty związane z koniecznością dostarczenia dodatkowych zasobów energii elektrycznej celem sprawnego działania instalacji. Średnia temperatura wody, jaką będziemy mieć do dyspozycji w naszym gospodarstwie domowym przy zastosowaniu pompy ciepła to około 65⁰C.

pompy ciepłaJeżeli interesują nas pompy ciepła w Warszawie znajdziemy szeroki wachlarz usług i ofert związanych z profesjonalnym przygotowaniem projektu instalacji oraz montażem poszczególnych komponentów armatury. Średnie ceny związane z zakupem urządzeń tego typu rozwiązań wynoszą około 10 do 10,5tys. zł i mają szansę zwrócić nam się po mniej więcej 5 do 7 latach użytkowania. Żywotność pomp ciepła wynosi mniej więcej 20 lat. Efektywnym rozwiązaniem, które pozwoli nam cieszyć się sprawnym działaniem armatury będzie niewątpliwie zamontowanie odpowiedniego filtra, który będzie odprowadzał zanieczyszczenia, chroniąc tym samym poszczególne elementy urządzenia. Tak zaprojektowana instalacja ogrzewania może z powodzeniem współpracować np. z bateriami zasilanymi energią słoneczną oraz inteligentnym systemem zarządzania harmonogramem ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń.

Na ergonomię tego typu rozwiązań wpływa przede wszystkim fakt, iż są one praktycznie bezobsługowe, ponieważ do ogrzewania wykorzystują kilka typów medium transportujących takich jak powietrze, woda czy glikol, co przekłada się na komfort użytkowania sieci grzewczej, ponieważ nie musimy- tak jak w przypadku tradycyjnych systemów ogrzewania centralnego- pamiętać o regularnym dostarczaniu paliwa opałowego

Close Menu