Glikol etylenowy i inne substancje znajdujące się w domu

Związki chemiczne są bardzo potrzebne w różnych dziedzinach przemysłowych. Niekiedy są one bardzo szkodliwe dla człowieka, dlatego warto jest znać niektóre związki chemiczne, które mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Należy przede wszystkim czytać ulotki na opakowaniach danych produktów, ponieważ nie mamy pewności, czy dany związek jest bezpieczny dla naszego organizmu.

Glikol etylenowy jest bardzo toksyczny

Glikol etylenowyCo więcej, awarie instalacji wodociągowych lub grzewczych mogą wpływać niekorzystnie na zdrowie człowieka. Jak to się przejawia? Najbardziej niebezpieczne są środki łatwopalne, żrące oraz toksyczne środki budowlane. Glikol etylenowy jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Jeżeli znajdzie się on w układzie pokarmowym, to uszkadza nerki i wątrobę. Uszkadza też mózg, a co za tym idzie – doprowadza do zgodny. Glikol etylenowy jest bardzo toksyczny z uwagi na swój skład chemiczny. Inne glikole, jak na przykład glikol propylenowy nie wpływają źle na organizm ludzki, dlatego warto jest znać szczegółowo poszczególne związki chemiczne i wiedzieć, jakie są ich skutki uboczne. Glikol propylenowy może co najwyżej powodować podrażnienia oczu i łzawienie. Skóra od tego związku może być zaczerwieniona, a w skrajnych przypadkach wysuszona. Nie ma też istotnego negatywnego wpływu na drogi oddechowe oraz na przewód pokarmowy. Na człowieka źle wpływa sól drogowa. Były już przypadki, że tego typu sól znajdowała się w produktach spożywczych. Musimy wiedzieć o tym, że sól ta różni się od tradycyjnej soli kuchennej, która jest oczyszczona i nie zawiera domieszek innych składników. Sól drogowa oprócz tego, że psuje buty, niszczy opony oraz infrastrukturę komunikacyjną. Sól drogowa w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem powoduje podrażnienia błon śluzowych oraz pieczenie skóry. Przewód pokarmowy również staje się bardzo wrażliwy na ten składnik. Chlorek wapnia jest mniej szkodliwy, ale nadużywanie tego składniku może przyczynić się do skutków ubocznych. Można tutaj zaliczyć głównie problemy żołądkowe, dolegliwości związane z podrażnieniem błon śluzowych oraz zaburzenia rytmu serca. Długotrwały kontakt z tą substancją może powodować różne choroby. Warto wspomnieć o związku chemicznym, jakim jest węglan sodu. Jest to składnik, który ma zastosowanie w płynach do naczyń, proszkach do prania oraz w szamponach do mycia włosów. Dorośli wiedzą o tym, że kontakt tych substancji z układem pokarmowym jest szkodliwy, ale dzieci nie. Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, że dziecko w czasie remontu w domu miało kontakt z szkodliwą substancją.

Skutkiem takiego czynu jest krwawienie żołądkowo-jelitowe, biegunki oraz wymioty, reakcja alergiczna oraz zaburzenia oddechowe. Jest to składnik niebezpieczny dla naszych narządów, dlatego środki z tym związkiem powinny być przechowywane na wysokich półkach, aby nie były dostępne dla dzieci. Pamiętajmy, że w czasie remontu należy dokładnie rozpoznać wszystkie materiały i substancje stosowane w budowaniu.

Chcąc zakupić np. glikol etylenowy można zajrzeć na stronę: http://betrade.info.pl/glixoterm-glikol-propylenowyglikol-etylenowy/