kontakt@salut.com

Estetyka a listwy przypodłogowe

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak dużą rolę we wnętrzu odgrywa dobrze dobrana podłoga oraz kolor ścian. Bardzo często są to kluczowe elementy, decydujące o ostatecznym charakterze całego pomieszczenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że detale są równie ważne. W końcu „diabeł tkwi w szczegółach”, podobnie jest w przypadku wystroju wnętrz.

Listwy w różnej wielkości

 listwy przypodłogowe do paneliCzęsto to właśnie te niepozorne elementy wpływają na odbiór oraz stylistykę wnętrza. Należą do nich między innymi listwy. Ich funkcja jest zarówno czysto funkcjonalna, jak i ozdobna. Głównym zadaniem jest przykrycie tzw. szczeliny dylatacyjnej, która znajduje się między ścianą a podłogą. Kolejną ważną funkcją jest ochrona ściany przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami, o które nietrudno podczas normalnego użytkowania. Przechodząc jednak do funkcji estetycznej, wykończeniowe listwy przypodłogowe do paneli w zależności od tego jaki mają kolor, kształt i wielkość oraz z jakiego materiału są wykonane, podkreślają stylistykę wnętrza. Ciemne, drewniane i masywne listwy idealnie będą pasować do klasycznego stylu, w którym liczy się tradycyjne wzornictwo, dekoracyjność oraz trwałość materiałów. Najlepiej sprawdzą się w połączeniu z drewnianym parkietem lub panelami w podobnym kolorze. Z kolei białe, delikatne listwy przypodłogowe są wręcz stworze do wnętrz w stylu romantycznym. Dzięki nim pomieszczenie nabierze angielskiego klimatu, doskonale komponując się z białymi meblami.

 listwy przypodłogowe do paneliListwy podłogowe w tym kolorze będą pasować nie tylko do bielonych paneli, ale również do większości gatunków drewna. Należy dodać, że będą współgrać również z odmienną stylistyką, jaką jest minimalizm. Tutaj będą pasować także listwy w kolorze czarnym. W połączeniu z jasnymi panelami będą tworzyć ciekawy kontrast, nadający wnętrzu niebanalnego charakteru. Warto także wspomnieć, że dobrą alternatywą dla drewnianych listew przypodłogowych są te wykonane z MDF-u. Z reguły są tańsze niż te z naturalnych materiałów, jednak ich zaletą jest ich różnorodność. Występują w różnych wzorach i kolorach, często są też dużo wyższe, wzmacniając swój dekoracyjny charakter. Jeszcze tańszym rozwiązaniem są listwy z PCV, obecnie bijące rekordy popularności.

One również występują w różnych kolorach oraz wzorach. Wymienione wyżej rodzaje listew przypodłogowych cieszą się największą sławą wśród klientów sklepów. Wybierając konkretny model do naszego domu powinniśmy pamiętać, że nie powinno się łączyć różnych rodzajów, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Jeśli natomiast wybierzemy jeden, konkretny typ, nasze wnętrze będzie spójne.

Close Menu