Emalie w sprayu

Mówiąc o mieszaninie sproszkowanych minerałów z topnikami i pigmentem, mamy zawsze na myśli emalię, którą już od wielu lat używa się do malowania metalowych przedmiotów. Najłatwiejszy sposób aplikowania oferują emalie w sprayu – ponadto posiadają one też właściwości szybkoschnące, co jest ich sporą zaletą.

Emalia w sprayu szybko schnie

emalia uniwersalna champion spray emalia uniwersalna champion spray może wyschnąć już w 20 minut, przy standardowej temperaturze otoczenia (20 st. C), choć oczywiście na czas schnięcia emalii wpływ ma nie tylko temperatura i ruch powietrza, ale też grubość wykonanej powłoki. Zazwyczaj w kilkuminutowych odstępach wykonuje się 2-3 warstwy – powinny być one cienkie, abyśmy uniknęli zacieków. Jeżeli chcemy położyć kolejną powłokę – musimy zmieścić się w czasie 6 godzin od położenia warstw wstępnych. Inaczej efekt może nie być zadowalający. Emalie champion dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej – cieszą się zainteresowaniem klientów dlatego, że oprócz pokrywania powierzchni metalowych, mogą być z powodzeniem stosowane na powierzchnie z drewna czy tworzyw sztucznych. Emalie takie sprawdzają się przy malowaniu karoserii samochodów, rowerów czy mebli. Nakładanie farby jest bardzo proste – wystarczy przed użyciem wstrząsnąć pojemnik i należy pamiętać o właściwej odległości między dyszą a podłożem.

emalia uniwersalna champion sprayMożemy wykonać próbny natrysk, aby zobaczyć, czy barwa sprayu nam odpowiada oraz czy dobrze wygląda na danym przedmiocie. Po tym można przejść już do właściwej aplikacji. Nie można zapomnieć o tym, że malowanie powinno zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem powierzchni. Farba nie przyjmie się dobrze, jeśli podłoże będzie zanieczyszczone, dlatego przed przystąpieniem do sprayowania, należy usunąć starą farbę (jeśli jest na przedmiocie), rdzę, tłuste plamy oraz wszelkie zabrudzenia. Dodatkowo powierzchnia metalowa powinna być wcześniej pokryta farbą podkładową o właściwościach antykorozyjnych. Mimo tego, że praca z emalią wydaje się łatwa i bezproblemowa, należy pamiętać o tym, że jest to produkt łatwopalny, a więc niebezpieczny w określonych warunkach, dlatego powinniśmy unikać stosowania produktu w pobliżu źródeł ciepła oraz przy gorących powierzchniach, ponadto pojemnik z emalią powinien być chroniony przed promieniami słonecznymi.

Sama osoba aplikująca emalię, ze względu na to, że farba może drażnić oczy i układ oddechowy, powinna pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa – to jest o rękawicach ochronnych i goglach. Należy też trzymać produkt w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.