Drewniane meble w kuchni

Drewno to materiał tradycyjny, który jednak nie traci nic na swej atrakcyjności – mimo tego, że w wielu sklepach można obecnie znaleźć dużo nowoczesnych mebli ze stali, czy z połączenia stali i szkła, wciąż jednak najbardziej stylowe wnętrza można uzyskać, wykorzystując meble drewniane. Sprawdzają się one nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy łazience.

Aranżacja z wykorzystaniem drewnianych mebli

Meble kuchenneDrewniane meble dostępne w ofertach wielu producentów, to zabudowa przeznaczona do strefy przechowywania, przygotowywania i gotowania oraz do strefy zmywania. Nowoczesne blaty kuchenne drewniane w Warszawie odznaczają się estetycznym wyglądem – producenci proponują różne wykończenia krawędzi, zaokrąglone, gładkie czy też w ciekawych, modernistycznych kształtach. Na blatach widoczne jest naturalne usłojenie drewna – możemy drewno polakierować lub pokryć farbą w dowolnym kolorze. To umożliwia nam stworzenie wielu ciekawych aranżacji kuchni. Drewno sprawdza się między innymi w kuchniach w klasycznym stylu. W takich miejscach najlepiej będą prezentować się meble z historycznymi detalami – na przykład z gzymsami czy kratkami. Warto pomyśleć na przykład o drewnianym kredensie z frezowanymi, kryształowymi szybami, który nada pomieszczeniu elegancji. Jeżeli z kolei podoba nam się styl rustykalny – wówczas w naszej kuchni nie powinno zabraknąć mebli dębowych, najlepiej pobielanych. Wiejski styl aranżowania wnętrz wzbudza atmosferę przytulności i swojskości. Sprawdzi się więc także w jadalni, gdzie spożywaniu posiłków będzie towarzyszył sielankowy nastrój.

drewniany stółDrewniane meble odznaczają się trwałością – najwyższa jakość drewna zapewnia im długą żywotność. Są ponadczasowe – i doskonale sprawdzają się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych nowoczesnych. Drewno dobrze komponuje się na przykład ze szkłem. Stoły na drewnianych nogach wyglądają atrakcyjnie w połączeniu ze szklanymi blatami. Jest to połączenie nowoczesnego designu z tradycją. Powinniśmy pomyśleć o drewnianych meblach także wtedy, kiedy w naszym mieszkaniu kuchnia jest otwarta – to jest nie ma wyraźnej granicy między tym pomieszczeniem a salonem. Wówczas, jeżeli w obu wnętrzach wykorzystamy meble drewniane w tych samych barwach, możemy w prosty sposób stworzyć wrażenie spójnej całości. Pomieszczenia będą całkowicie ze sobą harmonizować.

Mieszkanie, w którym zaplanowano otwartą kuchnię, jest często wybierana przez osoby, dla których ważne jest wzmacnianie więzi rodzinnych – dzięki niezamkniętemu pomieszczeniu kuchni można spędzać czas z rodziną nawet podczas przygotowywania posiłków.