kontakt@salut.org.pl

Dodatkowe funkcje okien. O czym należy pamiętać?

Zastanawiając się nad zainwestowaniem w odpowiednie wyposażenie naszego domu, musimy pamiętać także o oknach, które mogą posiadać o wiele więcej funkcji, niż tylko dostarczanie nam odpowiedniego oświetlenia do pomieszczenia. Ich cechy mogą być o wiele bardziej skomplikowane i dopasowane pod osobiste preferencje, o czym można się przekonać odwiedzając chociażby dowolny sklep sprzedający okna w Piasecznie.

Jak są zbudowane okna?

okna józefówPrzede wszystkim warto wiedzieć, że okna nie składają się tylko z jednego elementu, a zawierają w sobie odpowiednio dobraną szybę, ramkę czy chociażby uszczelki. Główny jest jednak ten pierwszy element, dlatego warto wiedzieć, jak dobrać odpowiednią szybę pod nasze możliwości cenowe, aby jednak także dopasowała nam pod względem preferencji. Oczywiście wyróżniamy najbardziej tradycyjne szyby, które nie zawierają żadnych szczególnych dodatków. Nastawione są one tylko na dostarczanie światła, gdzie nie dbają dodatkowo o utrzymanie ciepła. Do tego potrzebne jest, abyśmy zainwestowali w szyby ciepłochłonne, które posiadają powłokę zapewnioną przez tlenki metali szlachetnych, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia. Nie są to jednak okna pozbawione wad, gdzie w Grójcu można było się dowiedzieć od mieszkańców, którzy korzystali z tego typu rozwiązań, że światło docierające przez takie szyby jest o kilkadziesiąt procent niższe niż przy tradycyjnym rozwiązaniu. Dodatkowo jest też znacznie droższa w inwestycji dla indywidualnych kupców. Ciekawe są także szyby, które uszczelniają wydobywany lub odbierany dźwięk, poprzez zastosowanie grubszej warstwy okiennej. W większych miastach bardziej stawia się na okna, które zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo przez uzyskanymi obrażeniami, jak chociażby te w mieście Piaseczno. Coraz częściej domostwa inwestują w tzw. szyby bezpieczne, które nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla osoby znajdującej się w jej pobliżu, kiedy ulegnie zniszczeniu. Są na to używane różne sposoby, jak chociażby siatka z drutu, która utrzymuje całą konstrukcję w jednym fragmencie, nawet po rozbiciu. Kiedy wybieramy się do sklepu zakupić taki element, warto rozpoznać się z oznaczeniami. Takie oznaczone literką O1 lub O2 skierowane są tylko pod ochroną przed zranieniem człowieka, a P1 lub P2, które są znacznie droższe, wykorzystują także dodatkowe utrwalacze, mające na celu wzmocnienie całej konstrukcji, przed ewentualnymi zniszczeniami.

Antywłamaniowe okna poprzez zastosowanie dodatkowych warstw szyb zabezpieczających, utrudniają znacznie wybicie ich ewentualnym złodziejom, którzy chcieliby się wkraść do naszej posiadłości.

Więcej na temat okien można znaleźć na: http://oknagk.pl

Close Menu