kontakt@salut.org.pl

Dobry architekt i projektowanie wnętrz w stylu kolonialnym

Styl kolonialny nie jest bardzo popularny, przynajmniej na terenie Gdańska i okolic. Jest to na pewno bardzo specyficzny styl który nie będzie się podobał każdemu. Jednak na pewno warto poświęcić uwagę na przyjrzenie się takiemu stylowi, bo może właśnie on będzie idealny dla naszego wnętrza.

Dobry architekt i dobór mebli

architektPrzede wszystkim trzeba zacząć wytłumaczenia skąd się wziął styl kolonialny. Jest to połączenie wpływów Brytyjczyków, którzy wyjeżdżając na wyprawy do odległych krain, głównie do Afryki jak również do Indii. Chcąc poczuć się jak u siebie na angielskiej prowincji Anglicy starali się przenosić elementy ze swojego domu do warunków jakie zastali. Dzięki temu uzyskaliśmy styl będący połączeniem angielskiej elegancki i egzotycznych wpływów. Czym się charakteryzuje ten styl? Na pewno aranżacja wnętrz kolonialnych będzie używała przede wszystkim ciemnych barw. Meble są wykonywane koniecznie z ciemnych materiałów, takich jak skóra, czy lite drewno hebanowe. Przez to takie wnętrze może wydawać się nieco ciężkie i mało przytulne. Dlatego też ściany i podłogi w takim wnętrzu są malowane na biało i kładzione są jasne panele podłogowe. Dzięki temu stanowią one przeciwieństwo dla ciemnych mebli.

architekt wnętrzArchitekt w Gdańska na pewno będzie musiał również znaleźć pasujące dodatki do takiego wnętrza. Najlepiej jest oczywiście wybrać oryginalne egzotyczne dodatki, ale z tym może być problem. Jednak akcesoria stylizowane na egzotyczne powinny w zupełności wystarczyć. Sprawdzą się stare mapy, afrykańskie figurki, bębenki, drewniane osłonki na doniczki, czy też duże skrzynie do przechowywania rzeczy. Architekt wnętrz powinien pamiętać o tym, żeby takie wnętrze nie było przeładowane. O to jest łatwo, ponieważ ciemne dominujące barwy i mnogość akcesoriów dekoracyjnych do wnętrz w połączeniu ze sobą pomogą być przytłaczające. Dla przeciwwagę warto użyć naturalnych kwiatów w doniczkach. Dzięki temu nie tylko nadamy naszemu wnętrzu lekkości i damy przeciwwagę kolorystyczną dla ciemnych barw, ale równocześnie jeśli wybierzemy kwiaty egzotyczne, to tym bardziej nasze wnętrze będzie miało orientalny styl. Motywy kwiatowe, podobnie jak motywy zwierzęce, często pojawiają się we wnętrzach kolonialnych. Projektowanie takich wnętrz zakłada dobór dodatków w tym samym stylu.

Pojawiają się tygrysie pasy, czy cętki pantery, często możemy też zobaczyć ciemne figurki słoników z uniesioną trąbą do góry. Podsumowując, wnętrze w stylu kolonialnym to jasne barwy pomieszczenia połączone z ciemnymi meblami i dodatkami nawiązującymi do egzotyki, jak i do angielskiego stylu wiktoriańskiego.

Tu pracuje dobry architekt – http://ip-design.pl

Close Menu