kontakt@salut.com

„Jak nas widzą, tak nas piszą” oraz „Nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie” to wciąż aktualne zasady, które warto brać pod uwagę w wielu aspektach życia. Naukowcy udowadniają, że do wyrobienia sobie opinii o kimś potrzebujemy niewiele czasu, wystarczy rzut okiem.

Wystrój gabinetu

Meble gabinetoweZ kolei zmiana opinii uformowanej w pierwszych sekundach zajmuje znacznie dłużej, dlatego też zawsze należy dbać o swój wizerunek, zachowanie i otoczenie. W niektórych przypadkach jest to szczególnie istotne i tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na odstępstwa czy zaniedbania w tej kwestii. Jednym z przykładów miejsc, w których odpowiednia prezencja ma duże znaczenie jest dowolny gabinet – kierownika, dyrektora, prezesa. W takich przypadkach wystrój biura w dużym stopniu będzie rzutować na ocenę konkretnej osoby oraz całej firmy. W gabinecie szczególnie mocno trzeba stawiać na utrzymanie porządku, wysoką jakość całego wyposażenia – nie tylko mebli – dobre oświetlenie i wygodę. Nie zaszkodzi też odrobina luksusu, jednak stosowana z umiarem, jak na przykład marmurowy blat, meble z egzotycznego drewna, dobrej jakości pióro, skórzane etui i podobne elementy. Meble i reszta wystroju powinny być eleganckie i wygodne. Doskonale sprawdzają się powierzchnie szklane czy lakierowane, jednak wymagają one odpowiednio częstego sprzątania i pielęgnacji.

Meble gabinetoweWarto też stawiać na naturalne materiały, jak drewno i skóra, które dają ogromne pole do popisu w kwestii designu. Oczywiście, nie można zapomnieć o podstawowej kwestii, jaką jest jakość i staranność wykonania. Meble i wyposażenie mogą być proste i skromne, jednak przy zastosowaniu odpowiednich materiałów i dbałości o detale również będą sprawiać odpowiednie wrażenie. Aby mieć pewność, że wybrało się dobrze, należy kupować tylko doskonałe meble gabinetowe od producenta, który ma na koncie wiele podobnych mebli, najlepiej robionych na zamówienie. Dzięki temu łatwiej jest stworzyć projekt mebli pasujących do konkretnego miejsca, unikatowych, a nie produkowanych masowo, co również ma znaczenie dla odbioru gabinetu przez klientów czy partnerów biznesowych. Poza samymi meblami i innymi rzeczami niezbędnymi w gabinecie dobrze jest też zadbać o spersonalizowanie przestrzeni i pokazanie, że osoba w nim pracująca to nie tylko dyrektor czy prezes, ale też zwykły człowiek, co pozytywnie wpływa na komunikację.

Takimi dodatkami do gabinetu mogą być osobiste przedmioty, jak ulubiony kubek, zdjęcie kogoś bliskiego czy użyteczne drobiazgi, takie jak pendrive w ciekawej obudowie lub dekoracyjny przedmiot przywieziony z wakacji.

Close Menu