kontakt@salut.com

Do czego służą manipulatory podciśnieniowe?

Istnieje całkiem spora kategoria specjalnych automatów do zastosowań przemysłowych nazywanych manipulatorami. Maszyny te sprawdzają się głównie w pracach magazynowych i na halach produkcyjnych, gdzie istnieje konieczność przenoszenia i transportowania z miejsca na miejsce wielkogabarytowych obiektów ważących setki kilogramów.

Manipulatory o dużym udźwigu

manipulatory podciśnienioweSkładają się najczęściej z korpusu o określonej wielkości i przymocowanego do niego ramienia, które odpowiada za płynny i dynamiczny ruch. Specjalnym rodzajem manipulatorów stosowanych przede wszystkim w branży budowniczej jest tzw. manipulator podciśnieniowy. Wykorzystuje się je najczęściej podczas montowania szyb i okien w budynkach. Ramię zakończone jest specjalnie przygotowanymi przyssawkami, które w wyjątkowo mocny sposób przywierają do powierzchni szyby, jednakże w taki sposób, aby jej nie uszkodzić ani nie porysować. Rozwiązanie to jest często jedynym bezpiecznym sposobem, który umożliwia sprawne i szybkie umieszczenie szyby w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu. Należy wszak pamiętać, że okien w budynku może być nawet kilkadziesiąt, zatem praca musi być niezwykle efektywna i nie może zajmować zbyt wiele czasu. Wiele wskazuje zatem na to, że wydajne manipulatory podciśnieniowe będą jedynie zwiększać swoją popularność, jako że coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z nich.

manipulatory podciśnienioweWarto wspomnieć jeszcze o tym, że gwarantują one całkowite bezpieczeństwo osób obsługujących. To niezwykle ważna rzecz, ponieważ mowa tu o pracy ze szkłem. Przy tej okazji należy też nadmienić, iż manipulatory podciśnieniowe potrafią mieć naprawdę duży udźwig. Jest to naturalnie ściśle związane z wagą, jaką mogą osiągać same szyby. W nowoczesnym budownictwie bardzo często stosuje się wielkogabarytowe pakiety z potrójnym szkłem, aby wzmocnić całą konstrukcję. Ich transport i montaż potrafi przysporzyć nie lada problemów, właśnie dlatego manipulatory projektuje się w taki sposób, aby były w stanie wytrzymać naprawdę duże obciążenie. Mowa tutaj np. o sześciuset, siedmiuset kilogramach, co, jak na standardy niewielkiego urządzenia przemysłowego, jest naprawdę zaskakującym wynikiem. Na końcu dobrze jest poinformować jeszcze o możliwości wynajmu manipulatorów podciśnieniowych.

Nie trzeba ich od razu kupować, tym bardziej że wiele firm oferuje bardzo atrakcyjne warunki w tym zakresie. Zawsze można zamówić taki sprzęt na kilka dni i zobaczyć, czy jest to opcja warta zakupu – niemniej jednak, w zdecydowanej większości sytuacji, jest. Osoby zajmujące się pracą na budowach często rekomendują to rozwiązanie.

Close Menu